Притулок для дітей у Батьові: грати, зіпсована печінка та непридатні ліки

У закарпатському притулку для дітей порушуються їхні права на здобуття загальної середньої освіти.
Співробітник Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого Анастасія Клюга спільно з регіональним координатором взаємодії з громадськістю Уповноваженого в Закарпатській області Олегом Григор’євим здійснили моніторинговий візит до Притулку для дітей служби у справах дітей Закарпатської обласної державної адміністрації, який знаходиться в селищі Батьово.

На час візиту у притулку, який розрахований на 50 місць, перебувало 32 дитини віком від 3 до 18 років.
Під час моніторингового візиту було зафіксовано порушення права дітей на здобуття загальної середньої освіти. Лише 4 із 25 дітей шкільного віку відвідують загальноосвітній навчальний заклад.

Про це повідомляє ombudsman.gov.ua.

Адміністрація пояснила це тим, що освітній рівень багатьох дітей набагато нижчий, ніж це необхідно у їхньому віці. Також діти, які є представниками угорської національної меншини, під час перебування у притулку не відвідують школу взагалі, оскільки установа не уклала договір зі школою з угорською мовою навчання. Альтернативних варіантів навчання дітей, що передбачені чинним законодавством України, адміністрація не забезпечила.

У ході перевірки їдальні, кухні та продовольчого складу моніторингова група виявила, що субпродукти (печінка) були закуплені вже простроченими. Відсутні акти та видаткова накладна на мед.
Працівники притулку не підготовлені та не обізнані з особливостями спілкування з дітьми, які зазнали жорстокого поводження.

У медичній частині моніторами були виявлені ліки, термін дії яких закінчився. Чергова медична сестра була мало обізнана з наданням первинної допомоги в екстрених випадках.

В одній із дівочих кімнат встановлено нерозпашні ґрати, що є неприпустимим у дитячих установах і порушує правила пожежної безпеки.

Під час моніторингового візиту окрема увага приділялася питанням, пов’язаним із роботою психолога.

Зокрема, виявилося, що у притулку належним чином не проводиться індивідуальна та корекційна робота з дітьми. Психолого-педагогічна корекція передбачає систему роботи з кожною дитиною на основі глибокого аналізу особистісного розвитку. Але якісно розроблених індивідуальних планів психологічної реабілітації дітей моніторам представлено не було. У планах виховної роботи переважним видом діяльності залишаються бесіди. Окрім того, щоденна робота психолога не відповідає його функціональним обов’язкам, які прописані у посадовій інструкції та затверджені завідувачем притулку.

У притулку відсутні стенди з інформацією про права дитини, номерами гарячих ліній, куди дитина може звернутися в разі порушення своїх прав.

За результатами візиту готуються акти реагування Уповноваженого з прав людини, які будуть направлені до Міністерства соціальної політики та обласної державної адміністрації.

zakarpatpost.net

Коментування вимкнено

  • 09.06.2017 | 09:11
    Гойсман каже:

    А чого дивуватися? У Кийові така ж сама свинота керує. Зруйнована вся судова система. Більше нема ніяких конституційних прав і гарантій. Це відноситься не тільки до дітей, а й до дорослих, та пенсіонерів. Закон джунглів, грабіж та духовне виродження. Дехто вже здогадався, чим це все скінчиться…