Москаль розкрив злочинну схему, яку «кришували» співробітники Управління захисту економіки. ФОТО. ВІДЕО

Сьогодні, 13 червня, даючи пояснення в Апеляційному суді Закарпатської області, голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль озвучив сенсаційну інформацію щодо схеми, за якою підставна особа «допомагала» правоохоронцям ловити «хабарників», повідомляє zakarpatpost.net. Чоловіка, який сам знаходиться у розшуку, «кришували» співробітники Управління захисту економіки.

Згодом з′явилася й офіційна заява Г. Москаля, яку розповсюдила прес-служба облдержадміністрації, де було викладено встановлені головою ОДА факти. Наводимо текст заяви нижче.

«Заявником у цій справі є громадянин Російської Федерації Нікулін Сергій Володимирович, 11.07.1979 року народження, котрий тимчасово проживає на Закарпатті в м. Берегово й перебуває на повному утриманні співробітників Управління захисту економіки (УЗЕ) в Закарпатській області. Вони знімають для нього квартиру, купують одяг, оплачують харчування і т.д. Нікулін зареєстрований як приватний підприємець у сфері надання медичних послуг, хоча не має медичної освіти. З 2009 р. він не займається підприємництвом, офіційно не отримує ніяких доходів і не сплатив до бюджету жодної копійки податків. Однак це ще не все. Нікулін розшукується виконавчою службою, а на його майно накладено арешт через неповернення коштів банкам. Працівники поліції примушували його оформлювати кредити, а отримані гроші передавати як грошову винагороду службовцям із відповідальним становищем. У деяких випадках гроші безслідно зникли начебто при передачі хабарів (такі факти є в Тернопільській і Львівській областях).

Ми встановили, що на Закарпатті Нікулін із подачі УЗЕ регулярно звертався до головних лікарів чи посадовців різного рівня з проханнями дати дозвіл на відкриття діагностичних кабінетів чи іншими пропозиціями. За це він нав’язливо пропонував грошову винагороду, а потім писав заяви в правоохоронні органи про вимагання хабарів. Зокрема, в квітні 2011 р. Нікулін виступив заявником у справі про хабар сільському голові с. Гребля Іршавського району, в квітні 2012 р. – заявником у справі про хабар головному санітарному лікарю Виноградівської СЕС, у березні 2013 р. – заявником у справі про хабар сільському голові с. Пушкіно Виноградівського району, в червні 2015 р. – заявником у справі про хабар головному лікарю Вишківської амбулаторії (Хустський район) і т.д. У багатьох випадках посадовці категорично відмовлялися від таких пропозицій. Таких фактів на Закарпатті з 2011 по 2017 роки є близько тридцяти. Тобто Нікулін є штатним провокатором УЗЕ з багаторічним стажем, а зараз він виступив із провокацією проти міського голови Чопа В. Самардака. Однак Апеляційний суд Закарпатської області ці факти чомусь «не побачив», – йдеться у заяві.

Також Г. Москаль вже написав офіційну заяву про вчинення кримінального правопорушення працівниками УЗЕ й суду і направив її Генеральному прокурору України.

 

 

 

 

zakarpatpost.net

Коментування вимкнено