Чому закарпатку жінку дев’ять років тримали в повній ізоляції

Виявляється, у ХХІ столітті буває навіть таке!

Під час візиту без попередження монітори Національного превентивного механізму в одній з психіатричних лікарень на Закарпатті знайшли жінку, яку 9 років утримували в окремій палаті через підозру на черевний тиф, пише закарпатська газета «НЕДІЛЯ».

> Вподобайте сторінку закарпатської газети «НЕДІЛЯ»

Про це на своїй сторінці у соцмережі повідомляє представник Уповноваженого Верховної Ради з прав людини у Закарпатській області мукачівець Олег Григор’єв.

Мова йде про Вільшанську психіатричну лікарню.

“Ми знайшли літню жінку, яка більше 9 років проживає в окремій палаті. В цій палаті, окрім старого ліжка і пластикової бочки з написом “Брудна білизна”, більше нічого немає. За словами лікарів, колись у неї був черевний тиф, зараз вона є його носієм, а тому її треба ізолювати. Вдумайтесь – не 1 місяць, не 5 місяців, не рік, а 9 років в ізоляції! Випадки черевного тифу майже вже не зустрічаються на території України, його успішно побороли ще у минулому столітті”, – написав правозахисник.

За його словами, жінка роками не виходила на вулицю і не спілкувалася з людьми. Їй не робили аналізи, аби перевірити наявність хвороби. При цьому у психіатричній лікарні пацієнти можуть перебувати до 6 місяців.

“Злочинна недбалість лікарів занапастила життя цієї літньої жінки. Це не просто недбалість, це людська байдужість. Так виглядає катування у 21 у столітті”, – зазначив правозахисник.

Як пояснює Григор’єв, питання черевного тифу регулює радянський наказ №139, яким користуються і тепер. Згідно з законом, для того, щоб встановити, що особа є хронічним носієм черевного тифу, треба протягом декількох років раз на квартал здавати аналізи. Якщо діагноз носія встановлено, пацієнта лише відсторонюють від роботи у сфері харчування, обслуговування і роботи з людьми, тоді як члени його сім’ї можуть продовжувати працювати в цих сферах.

“Чи треба казати, що ніякі аналізи жінці ніхто не робив?” – зауважує Григор’єв.

Правозахисник також зауважив, що в психіатричних лікарнях, які є медичними закладами, пацієнти можуть перебувати до шести місяців.

 

zakarpatpost.net

Коментування вимкнено