Мукачівка Ірина Галай відкрила у столиці презентацію Книги рекордів України

У Києві відбулася презентація чергового видання Книги рекордів «Національний реєстр рекордів України».

Його героями стали 206 тис. 705 співвітчизників.

І яких тільки досягнень не мають українці: найдовше жіноче натуральне волосся, найменша мініатюра з пластиліну, найстарший скелелаз, найдовша ковбаса, найвища підкорена вершина…

Про це пише Україна молода.

Презентацію відкрила Ірина Галай — перша українка, яка здійснила сходження на Еверест і підняла на найвищу вершину — 8 тис. 848 метрів  — прапор Національного реєстру рекордів і славу рекордів українців.

«Нема нічого неможливого», — підкреслила на зустрічі рекордсменів тендітна Ірина Галай.

Ось кілька рекордів. Найбільший гердан iз бісеру створила Наталя Мудрик з Кривого Рогу.

Прикраса має геометричний орнамент із восьми кольорів «Барвиста Україна». Її довжина 3 м 85 см, ширина 25,5 см.

Щоб носити такий гердан, напевно, потрібен помічник, адже вага його 1 кг 920 г! До речі, Наталя — 11-разова чемпіонка України з кульової стрільби, чемпіонка Європи, срібний призер чемпіонату світу, майстер спорту України міжнародного класу.

Приємно вражає, що вже кілька років не перевершено рекорд колекціонерки дзвіночків глухівчанки Ірини Колтакової! На сьогодні в її колекції 2 тис. 068 екземплярів.

Найбільший дзвіночок важить 3,5 кілограма, а найменший можна розмістити на нігтику пальця — усього 3 грами!

Приємно вражають рекордами діти. Наприклад, наймолодший в Україні директор приватної бібліотеки — 13-річний Дмитро Ружевич із села Сергіївка, що в Слов’янському районі на Донеччині.

Історія його книжкового зібрання почалася з листування з дітьми, які люблять читати. Школярі з усіх куточків України надсилали йому книги, волонтери подарували печатку-екслібрис.

Зараз у його бібліотеці понад 2 тис. книжок, є серед них і з автографами відомих письменників. Дмитро мріє, щоб світ став добрішим, а Сергіївка —  селом, у якому читають найбiльше.

Декілька рекордів поставили просто під час презентації видання. Зокрема, білорус Кирил Шимко задув найбільшу кількість свічок — iз другої спроби 42 свічки.

А українка Ольга Лящук встановила рекорд iз найбільшої кількості підходів станової тяги з 90-кілограмовою Книгою рекордів iз бетону. Вона зробила 17 підходів за хвилину. Утім ці рекорди увійдуть уже в наступне видання книги.

zakarpatpost.net

Коментування вимкнено