Названо ТОП-5 продуктів, які найбільше подорожчали в січні

Про це повідомила Асоціація постачальників торговельних мереж України.

За словами її очільника, відсоткова ТОП-5 продуктів, які найбільше здорожчали у січні, виглядає наступним чином: капуста, буряк, морква, картопля та пшоно.

“Державна статистика, перейшовши на нову систему моніторингу вартості продуктів та товарів, лише в середині лютого порахувала зростання цін за січень. За даними держмоніторингу першого місяця 2018 року найбільше подорожчали складові борщового набору – овочі та м’ясо.

Експерти Асоціації склали ТОП-5 продуктів харчування, які найбільше подорожчали. У гривневому еквіваленті перша п’ятірка виглядає наступним чином: сало, яловичина, філе та тушка курки, яйця, – стверджує Олексій Дорошенко. – Перше місце посідає найулюбленіший продукт українців – сало, який додав за січень майже 3,5грн. на одному кілограмі. Відтепер його середня ціна складає 72,2грн. Для порівняння, у місті Києві сало подорожчало більш ніж на 5грн. і коштує вже 110,6грн. Різниця між середньою ціною в Україні й ціною в місті Києві складає 38грн. на одному кілограмі.

Друге місце зайняла яловичина з 2,8грн. на одному кілограмі. На сьогодні яловичина коштує 117,1грн. У Києві яловичина з кісткою коштує у середньому 129,1грн. за кілограм. Тобто різниця у вартості кілограму становить 12грн.

Третя сходинка за філе курятини, яке піднялося в ціни майже на 2грн. Відтепер середня ціна по Україні – 91,5грн. за кілограм, у той час як у Києві – 93грн.

Четверте та п’яте місце поділили яйця з тушкою курятини, які за січень додали майже по 1грн. на кілограмі. Відтепер десяток яєць коштує майже 28грн., а кілограм курки в тушці – 54,9грн. Для порівняння, десяток яєць у місті Києві дорожче ніж в середньому по Україні майже на 3грн., а кілограм курячої тушки – майже на 2грн.

Лідером є капуста з 14%. На сьогодні її середня ціна за даними Держстату складає майже 5грн. за кілограм. У Києві капуста подорожчала на 16% й коштує майже 6грн. за кілограм. Тобто різниця складає 1грн.

Другим у цій номінації йде теж овоч із так званого «борщового набору» – буряк, який збільшився в ціні на 13%. На сьогодні його середня ціна в Україні складає 7грн. за кілограм. Для порівняння, у столиці середня ціна 8,4грн. Тобто складає різниця 1,4грн. на кілограмі.

Третє, четверте та п’яте місце розділили овочі з «борщового набору» – морква і картопля, а також пшоно, які подорожчали на 7%. Відтепер середня українська ціна моркви 7,2грн., картоплі – 6,4грн., а пшона – 16грн. за кілограм. Що стосується Києва, то в столиці ці овочі коштують на 1грн. дорожче, ніж в Україні, а крупа – на 80коп.

Серед продуктів, які подешевшали варто відзначити гречку та цукор. Гречана крупа стала доступніше на 5%, або на 1грн., а солодкий продукт – на 1%, або 16коп.
Вірить, або ні державній статистиці, варто визначати кожному. Дані, які почала збирати з початку 2018 року Асоціація постачальників торговельних мереж, суттєво розходяться з державним моніторингом”.

 

Коментування вимкнено