Банківські перекоси: для боржників готують новий неприємний сюрприз

Міністерство економічного розвитку і торгівлі пропонує дозволити кредитору отримувати права на майно позичальника в якості гарантії повернення коштів. Для цього потрібно законодавчо закріпити право довірчої власності.

З моменту встановлення довірчої власності позичальник своє право власності втрачає. А після повернення кредитних коштів права поновлюються знову.

“Із 2009 року було внесено близько 20 змін до законодавства стосовно захисту прав кредиторів і жодного — стосовно захисту прав боржників чи вкладників банків. Торік було прийнято закон про споживчі кредитування. Фактично під виглядом того, щоб покращити права і захист прав вкладників і позичальників кредитних установ, вони були повністю знищені. Прибрали з законодавства відповідальність банків за неправдиву інформацію, за порушення умов договорів”, – розповів адвокат Ростислав Кравець, пише gazeta.ua з посиланням на Голос Столицы.

Адвокат зазначив, що в Україні досі не введено процедури банкрутства фізичної особи.

“Про це говорять уже десятий рік. На сьогоднішній день, в українському законодавстві існує досить великий перекіс на користь кредиторів, які можуть безкарно порушувати законодавство і фактично не нести відповідальність за свої дії”, – зазначив він.

Закордоном за введення в оману позичальників передбачена сурова відповідальність.

“В Україні не вирішене питання відповідальності кредиторів. Я б двома руками був за, якщо б всі співробітники банків, акціонери, топ-менеджмент передавали у власність мені як вкладнику банку своє майно. І у разі неповернення депозиту, можна було б звернутися щодо стягнення”, – резюмував Ростислав Кравець.

Правління Нацбанку прийняло рішення від 1 березня підвищити облікову ставку до 17% річних.

25 січня 2018 року Нацбанк підвищив облікову ставку до 16% річних. До цього, з 27 жовтня 2017 року облікова ставка була 13,5% річних. У липні, серпні і вересні минулого року зберігалася облікова ставка 12,5% річних. У грудні торік вона збільшилась до 14,5%.

zakarpatpost.net

 

Коментування вимкнено