Скільки років банкоматам і скільки коштував перший?

Банкомат (по-іншому він називається ATM — automated teller machine) по праву вважається одним з найбільших винаходів минулого століття. Його створення дозволило позбавити власників банківських вкладів від необхідності довго стояти в черзі, щоб отримати готівку.

З банкоматом ця операція стала доступною в будь-який час, пишуть Цікаві факти. Вперше банкомат був встановлений Лондонським банком Barclay’s 27 червня 1967 року. Його сталевий корпус був завтовшки 1,6 см, а вартість склала 18 тисяч доларів. Єдине, що вміла машина, — переводити спеціальні ваучери. Але через кілька років, в 1973 році, коли почали поширюватися пластикові карти, що мають електронну пам’ять, а комп’ютерні системи стали більш досконалими, біля банкоматів з’явилося більше функцій. Завдяки цьому апарати стали набувати популярності в багатьох країнах.

Уже в листопаді 2011 року, як стверджують дані статистики, в світі стали працювати більше 2 мільйонів банкоматів, причому нова ATM встановлюється кожні 5 хвилин. Щомісяця через банкомати проводиться 6400 різних операцій. Існують автомати для видачі монет і золотих злитків, а для зручності людей з обмеженими можливостями (наприклад, сліпих або глухонімих) придумали спеціальні види банкоматів. Заповзятливі керівники багатьох японських банків скасували цілодобове обслуговування банкоматів, оскільки з’ясувалося, що автомати з видачі грошей не приносять очікуваного прибутку по ночах: ​​кошти на охорону і обслуговування ATM перевищують доходи від їх роботи. Тому отримати готівку після 19 годин в Японії зазвичай неможливо.

zakarpatpost.net

Коментування вимкнено