Як виживають на Закарпатті люди-безхатченки та тварини-безхатченки

Зараз на Закарпатті чергове похолодання… На зиму під кінець березня вже майже ніхто не чекав, особливо ті, хто не має даху над головою.

Від морозів страждають як безпритульні люди, так і собаки-безхатченки. Саме їм ніде зігрітися, немає що поїсти. Гріються вони там, де знайдуть більш-менш затишне місце.

Цієї зими журналіст закарпатської газети «НЕДІЛЯ» був свідком кількох випадків, пов’язаних із тими, хто опинився  посеред вулиці. У лютий холод один із  жебраків спав на зупинці на площі Корятовича. Закрився він старою ковдрою, очевидно, прихопленою десь зі смітника. Кращого укриття чоловікові знайти так і не вдалося. Там же, у отворі на стіні, біля зеленого ринку, дрімав собі собака…

Також на Корятовича нещодавно один із безхатченків, що постійно просить гроші, впав. У нього в крові були всі руки та милиці, але не від удару об землю, а від того, що від холоду почала тріскатися шкіра. Було важко дивитись на людину, яка втратила зміст життя і живе лише заради того, аби вижити…

Якщо тварин ще підгодовують чуйні бабусі, то людям пожитки доводиться шукати самотужки. На жаль, часто випрошені від інших гроші йдуть на алкоголь. Самі вони пояснюють:  «Щоб зігрітися». Справді безхатьки мерзнуть більше від інших, адже всі сили організму спрямовуються на його обігрів, а їжі при цьому вони не мають вдосталь. Однак спиртне створює лише оманливе відчуття тепла, а насправді зовсім не зігріває.

А от чорний самотній собака, згорнувшись клубочком, сьогодні вранці сумно спостерігав на набережній за ситими перехожими. У його очах було стільки смутку, що стискалося серце.

Скільки ж їх, таких нещасних, лише у нашому місті…

zakarpatpost.net

Коментування вимкнено