Що трапилося на Закарпатті за день? Головні новини та події 10 липня

День на Закарпатті був багатим на події.

Уже кілька років поспіль ужгородці обговорюють дива, що відбуваються в Ужа і за Боздоським парком. Біля торгового центру річка стає іншого кольору, воду щось забруднює.

Неодноразово це питання піднімалося, та починаючи з 2012 року так нічого  й не змінилося.

Люди нарікають, що навіть неозброємним оком помітно, що в річку потрапляють якісь стоки, кажуть, що неодноразово зверталися до відповідних органів, та правди домогтися так і не вдалося.

1 серпня запустять поїзд “Мукачево-Будапешт”. Усі квитки вже продано. На залізничній станції та на підїздах до неї завершують підготовку до стартового рейсу потяга, який зєднає Закарпаття й Україну зі столицею Угорщини Будапештом. На колії дільниці, що з’єднує Мукачево з державним кордоном, тривають роботи із заміни непридатних шпал та скріплень. Цю роботу обіцяють завершити в стислі терміни.

Тим часом у місті над Латорицею готують нову посадкову платформу, яка виводитиме потяги зі звичної української колії на європейську завширшки 1435 мм. Поряд із цим залізничники доводять до ладу і вдосконалюють усю інфраструктуру, оновлюють вокзальні приміщення, перефарбовуючи їх, пише Урядовий кур’єр.

Мукачівськаміська влада взяла на себе зобов’язання відновити автошляхи, прилеглі до вокзалу і залізничних переїздів. Все робиться для того, щоб гарно зустрічати іноземних гостей.

29 липня в Ужгороді пройде щорічний заплив на Ужі Ужгородська регата. Розігруватиметься 10 тисяч гривень. Про це повідомляють організатори.

10 липня Украерорухом та Європейською агенцією з безпеки польотів було підписано Контракт щодо сертифікації Украероруху відповідно до норм Європейського Союзу.

Про це повідомляється на сайті МІУ.

Сертифікація Украероруху ініційована Словацькою стороною в контексті створення умов для використання повітряного простору Словацької Республіки про виконання операцій на аеродромі «Ужгород», а також визнання Украероруху провайдером аеронавігаційних послуг на території Словацької Республіки.

Підписання відбулося в присутності Міністра інфраструктури України Володимира Омеляна в Страсбурзі.

Найбільше випадків керування транспортними засобами в стані алкогольного сп’яніння задокументували працівники груп реагування патрульної поліції Ужгородського району, а семе 77 протоколів.

Правоохоронці Іршавщини виявили з початку року 74 такі факти, Хустщини – 68, Берегівщини – 62, Тячівського відділу поліції – 61, а Виноградівського відділення – 55.

В Ужгороді на Театральній пройшов благодійний концерт на допомогу Тараса Гамаги. Творча трупа закарпатського обласного музично-драматичного театру вирішила долучитися до допомоги актору театру.

Тарас Гамага вже кілька тижнів перебуває в Києві. Він потребує кілька операцій із заміни аорти. Операції дороговартісні. Так от концерт заради того, аби зібрати колезі гроші.

Ужгород багатий на гриби. Яких тільки немає зараз у столиці Закарпаття.

Дощова погода сприяє грибній врожайності і найрізноманітніші гриби виростають на газонах, вздовж набережних. У парках та скверах. Більшість із них неїстівні, але все одно тішить, що Ужгород – грибне місто.

Зокрема, біля третьої школи, яку ще називають школою Масарика, вродили дивні гриби – зморшки.

Зовні вони схожі на соснові шишки і  мають дійсно зморшкуваті шапочки.

zakarpatpost.net

 

Коментування вимкнено