Знахарі казали, що трава звіробою має велику силу й може зцілити від дев’яноста дев’яти хвороб

Чому закарпатським чоловікам не можна зловживати чаєм із звіробою?

Обкладинка свіжого номера газети «ПОРАДИ»

Ще грецькі лікарі Діоскорид та Пліній застосовували в медицині цю рослину. В середні віки знаменитий Парацельс часто рекомендував і не без успіху використовував звіробій, пише популярна на Закарпатті газета «ПОРАДИ».

Стародавні знахарі казали, що трава звіробою має велику силу й може зцілити від дев’яноста дев’яти хвороб. У народі існувало повір’я, що звіробій – це «зброя проти відьом і чортів», тому люди давали цій рослині різні імена: божа трава, божа милість, трава ісусових ран, іванове зілля, кров’яна трава, жорстке сіно, ранова трава, стокровиця, калмицький чай, божа крівця, заяча крівця, стокрівця, святоянське зілля, пожарниця тощо.

Заготовляти звіробій треба під час цвітіння. Збирають квітучі верхівки зі стеблом завдовжки 25-30 см, без грубих безлистих частин. Сушать, розстеливши тонким шаром, у тіні. Висушену траву звіробою обмолочують, відділяючи стебла,  зберігають не більше трьох років.

Часто звіробій вживають не тільки як ліки, а й п’ють як чай, який, до речі, приємний на смак, колір та запах. Але зловживати ним не можна. Ця рослина не шкідлива, але через її слабу токсичну дію її не можна приймати впродовж тривалого часу, оскільки можуть з’явитися неприємні відчуття у правому боці та гіркота у роті, кропивниця.

Після прийому чаю (настою) з трави необхідно утримуватися від засмаги, адже звіробій підвищує чутливість шкіри до ультрафіолетових променів. Вагітним жінкам також небажано приймати звіробій у чистому вигляді (тільки у зборі з іншими лікарськими травами). Занадто міцний чай викличе симптоми гострого гастриту (спазми і болі в кишечнику). Але найпідступніший звіробій для чоловіків: при тривалому вживанні, від трьох тижнів і більше, може виникнути тимчасова імпотенція,  більшість навіть не здогадується, з чим це пов’язано. На щастя, через кілька тижнів після припинення прийому препаратів усе нормалізується.

Слід зазначити, що перед прийомом звіробою спершу необхідно проконсультуватися з лікарем. І тоді ця диво-рослина стане вашим помічником та рятівником.

Які народні рецепти і від яких хвороб пропонує народна медицина за доромогою звіробою?

Про це та багато-багато іншого читайте у свіжому номері газети «ПОРАДИ».

Купуйте свіжий номер надзвичайно популярної на Закарпатті  газети «ПОРАДИ» у кіосках або передплачуйте на своїй пошті!

У продажу із 20 липня.

zakarpatpost.net

Коментування вимкнено