Чи багато закарпатців хворіють на сифіліс. Думка лікаря

Про це у прес-центрі газети «Неділя Закарпатські новини» ми говорили  з лікарем-дерматовенерологом Ольгою Туряницею.

– Ольго Арсентіївно, зараз багато говориться про те, що на Закарпатті багато сифілісу, особливо після повідомлення у ЗМІ про аномально велику кількість захворювань у Словаччині. Чи правда це? Які симптоми цієї хвороби, чи є вона виліковною?  Розкажіть  детальніше про недугу, якою хворіли такі відомі особистості, як Фредерік Шопен, Генріх Гейне, Шарль Бодлер, Фрідріх Ніцше. Чи можна заразитися сифілісом у басейні? 

– Сифіліс – це статева інфекція, що передається або під час інтимної близькості або від матері дитині.

Багато хто панічно боїться відвідувати басейни та різні водойми закритого типу, бо нерідко кажуть, що там можна підчепити різні венеричні хвороби, в тому числі і сифіліс. Але наголошу, що в  басейні сифілісом майже неможливо заразитися. Аби відбулося зараження, існує ряд інших чинників. У нас була дуже велика кількість сифілісу в 90-х роках, після розпаду Радянського Союзу. Зараз кількість інфікованих суттєво знизилася, катастрофи ніякої немає.

Та все ж про хворобу треба знати, а секс повинен бути захищеним.

Діагностується сифіліс за допомогою аналізу крові. Аналізів є кілька різних типів. Щодо симптомів, то людину може насторожити наявність висипів, виразок на ділянках статевих органів, збільшення лімфовузлів, погіршення загального самопочуття, появи на шкірі блідо-плямистого висипу, який може з’являтися і зникати. Якщо людина мала сумнівний контакт, то тестування вона може пройти не раніше, ніж через 4-6 тижнів після нього. Аби себе захистити, потрібно використовувати бар’єрні методи контрацепції, тобто презервативи. Це – дуже важливо. І, звісно, бажано мати одного статевого партнера, бо якщо їх багато, у будь-якому разі можна інфікуватися від когось із них. До того ж не тільки сифілісом, але й іншими інфекційними захворюваннями.

zakarpatpost.net