Закарпаття: Напад на банк у Рахові

У пообідню пору в приміщення однієї з банківських установ райцентру Рахів Закарпатської області зайшли  двоє невідомих молодиків у чорних масках. Один  із  зловмисників тримав у руці предмет, схожий на пістолет.

Застосувавши фізичну силу, зухвальці зв’язали двох працівників  цього закладу, далі  один з нападників забрав з каси гроші – у сумі  250 тисяч гривень. З награбованим  розбійники  поспішили покинути місце злочину. Звільнившись від пут, потерпілі одразу зателефонували своєму керівникові, а той  у свою чергу —  начальнику карного розшуку Рахівського  райвідділу міліції Івану Гуралю.

Невдовзі у банк  прибула посилена слідчо-оперативна група співробітників райвідділу на чолі з начальником цього підрозділу Ярославом Тулайданом, його першим заступником Миколою Беркелою, начальником карного розшуку Іваном Гуралем.  Крім цього з обласного центру на допомогу колегам приїхали заступник начальника управління карного розшуку ГУМВС Михайло Деяк,  Михайло Немеш та інші досвідчені оперативники.  На місці  події працівники міліції виявили та вилучили речові докази. До того ж,  невідомі встигли  добряче наслідити, тому  тут  працював  ще й експерт-криміналіст.  Потерпілі, як могли, описали своїх кривдників. Але, зрозуміло, розгледіти під масками зовнішність грабіжників їм не вдалося, хоча люди встигли звернути увагу на молодика, котрий того дня підозріло вештався біля банку.  Тому розшуковики почали відпрацьовувати спершу тих осіб,  котрі були клієнтами цієї  установи, а потім і т.зв.  спецконтингент.  Врешті-решт стали відомі  певні факти про трьох осіб, котрі могли бути причетні до розбою.

Для виявлення за затримання зухвальців працівникам ОВС  довелося потратити дві доби.  Наряди міліції  перекрили усі виходи з Рахова. І ось на одному з контрольно-пропускних пунктів правоохоронці зауважили автомобіль, звідки вийшли два чоловіки. Зовнішність водія цілком збігалася з описом особи, котру бачили біля банку. Міліціонери вирішили поговорити з підозрюваним. Під час  розмови молодик  помітно нервував, тож довелося  проїхати до райвідділу.

Тим часом, Михайло Деяк, Іван Гураль та інші розшуковики влаштували засідку у Хусті  на іншого  ймовірного зловмисника. Зловили його вранці. А третій  учасник злочину поки що переховується, однак його затримання —  це лише справа часу.

Оскільки надто багато фактів свідчили про причетність підозрюваних до скоєння цього зухвалого злочину, їм не залишалося іншого виходу, як зізнатися. Зокрема,  водій  розповів: останнім часом «заліз» у борги. У рахівському банку мав гроші на рахунку. Коли касирка  перераховувала банкноти, подумав про розбійний напад. Скоріш за все, він і був організатором розбою.  Зухвальці обрали вдалий момент,  коли в приміщенні  цієї установи нікого не було. «Організатор»   по «мобільнику» координував дії своїх спільників. До речі, цей чоловік  фігурує  також  у справі про  контрабанду товару.

Нині вживаються заходи щодо затримання третього спільника. За цим фактом порушено кримінальну справу.  Триває розслідування.

Іван ЛАДЖУН,
ВЗГ ГУМВС України в Закарпатській області