Закарпаття: Ініціатива Павла Чучки з висадки дерев «Карпатська дубовиця» знаходить нових однодумців

Хоч на теперішню молодь багато хто махнув рукою: мовляв, нічим вони не цікавляться в житті і нічого корисного для суспільства не роблять, школярка Генріетта Стратон і першокурсниця філфаку УжНУ Тімеа Боді доводять зворотнє. Разом з друзями вони вирішили самостійно озеленити дві ужгородські вулиці – Легоцького та 8 березня.

 – Як виникла ідея садити дерева? Адже побутує думка, що молодь не цікавиться такими заходами.

– Якось ми були в горах – в с. Буківцьово на Великоберезнянщині. Сиділи на кріслі і дивились на гори навколо. І якщо придивитись – то видно дуже багато вирубаних ділянок в горах. Мені якраз тоді в гімназії потрібно було написати твір «Посади дерево». Почала читати на цю тему і в голову прийшла думка: чому б самим не посадити дерева? Ми поділилися своєю ідеєю з друзями. Вони нас підтримали і почали допомагати.

-В якому місці ви вирішили посадити дерева? 

 Ми вирішили висадити дерева в Ужгороді на вулицях Легоцького і 8 Березня.

– Чого саме там?

– Бо це дуже пусті ділянки нашого міста, спальний район, де багато будинків, людей і мало дерев. Літом дуже жарко, повітря загазоване від автомобілів – а дерева могли б хоч якось вирішити цю проблему. Та й, зрештою, дерева просто красиво виглядають на вулицях нашого міста.
    
-Чи підтримала молодь вашу ініціативу? 

– Зараз нас уже 35 чоловік, які планують брати участь у висадці віком від 17 до 25 років. Але ми також хочемо звернутись до жителів навколишніх будинків – щоб вони також долучались: чи разом з нами, чи кожен в своєму подвірї – але зробили цю благородну справу – висадили дерево.

– Скільки дерев ви плануєте висадити? 

– Зараз ми вже маємо 90 саджанців – береза і дуб. Знайти їх нам поміг Центр ландшафатного дизайну «Оазис». Вони дали нам дерева за зниженими цінами. А гроші на саджанці ми зібрали самі – серед своїх друзів і однодумців. Велика подяка ужгородським панк-гуртам таким як :The Symbioz,Displease,Doping,Omerta,Nooit,Gaz-66 Intrusion за їхню підтримку.

Додатково ГО «Карпатський дім» в рамках «Карпатської дубовиці» передасть нам ще додаткові саджанці – стільки, щоб ми могли засадити всі заплановані ділянки в місті.
 
– Ваше побажання нашим читачам напередодні проведення «Карпатської дубовиці»?

– Висаджувати дерева треба обовязково і побільше. Подібні акції треба робити частіше, збирати людей і вести їх на такі справи. Треба своїм прикладом показати людям, що на благородну справу завжди можна знайти час.

Іван Сочка

Якщо ви хочете долучитись до акції з висадки дерев «Карпатська дубовиця», телефонуйте на гарячу лінію:
(0312) 45-00-03

zakarpatpost.net