Скандальний екс-голова МВС Білоконь повернеться до України

Екс-голова МВС Микола Білоконь, який після помаранчевої революції у 2005 році емігрував до Росії, збирається приїхати в Україну і, можливо, залишитися тут. Про це він розповів у Москві в інтерв’ю газеті “Сегодня”, опублікованому 16 березня.

За словами Білоконя, у першу чергу, приїхавши в Україну, він поїде “на могили батьків”. “Потім зустрінуся з друзями. А що далі буде, подивимося. Може бути, у Києві залишуся. А можливо, і в Москву повернуся”, – заявив він.

Екс-міністр зізнався, що “дуже” хоче додому: “У Москві добре, але я дуже хочу додому!”.

За словами Білоконя, він уже відправив в Україну усіх своїх тварин, крім улюбленого верхівкового коня Дефа: “Інших коней і трьох алабаїв я уже відправив додому в Україну”.

При цьому екс-міністр каже, що покинути Україну 17 січня 2005 року його змусила низка причин.

“По-перше, у мене різко погіршився стан здоров’я. По-друге, я справді розумів: може статися все що завгодно. Нова влада (“помаранчеві”) вже оголосила полювання на усіх, хто суперечив їй під час революції”, – заявив Білоконь.

“Проти нас порушувалися кримінальні справи незалежно від того, були ми винні чи ні. Добре пам’ятаю, як будучи ще нардепом Віктор Ющенко в сесійній залі ВР сказав: “Пане генерале, ваше місце біля параші!” Це тоді транслювали всі канали”, – згадав він.

“Безумовно, після перемоги “помаранчевих” мені нічого не залишалося, як виїхати зі свого будинку в Пуща-Водиці в чому стояв. Не встиг узяти із собою навіть зміну білизни. А дорогою до аеропорту мені довелося змінювати автомобілі”, – розповів Білоконь.

Він зазначив, що не одразу полетів до Москви, “спочатку в Ростову-на-Дону, а звідти – у Санкт-Петербург”, де знаходиться офтальмологічна клініка імені Федорова, у якій Білокінь, за його словами, “лікувався майже рік” – бо міг втратити зір.

Білокінь розповів, що українські фахівці рекомендували йому клініку у Відні, – і він попросив свого заступника Анатолія Присяжнюка з’їздити з його паспортом у МЗС України для отримання візи, адже “потрібна була термінова операція”.

“Одразу чиновники Анатолію Присяжнюку нічого конкретного не сказали. Замість цього майже місяць тягли з оформленням документів. А потім з’явилася знаменита заява Держдепартаменту США про те, що я є ворогом демократії і буду небажаним гостем в Америці. Тоді-то я й зрозумів, що чекати більше нема чого. Написав заяву на відпустку і відправився в Санкт-Петербург”, – сказав екс-міністр.

Білокінь сказав, що лікувався майже рік, після операцій на очах почалися ускладнення і довелося “вже в московській клініці робити ще одну операцію на горлі”.

“А коли трохи одужав і ввімкнув телевізор, побачив, як нові керівники українських правоохоронних органів відкрито мене оббріхують”, – заявив він.

Варто зазначити, що Микола Білоконь після втечі з України отримав російське громадянство.

Нині він обіймає посаду радника міністра внутрішніх справ Російської Федерації, має службовий автомобіль з мигалкою, кабінет, секретаря, оклад. Йому відновили звання генерал-полковника міліції, але вже російської.

Слід зазначити, що в Росії також знайшли собі притулок екс-мер Одеси Руслан Боделан, проти якого було порушено кримінальну справу за фактом зловживання службовим положенням, і Ігор Бакай, екс-глава ДУСі, який знаходився в міжнародному розшуку за підозрою в скоєнні злочинів, зловживанні владою і службовим положенням, а також незаконній витраті 828,5 млн гривень.

tsn.ua

One thought on “Скандальний екс-голова МВС Білоконь повернеться до України

  • 16.03.2010 at 16:40
    Permalink

    ще один “репресований”…
    кучмісти повертаються…

Comments are closed.