Ректори вузів підтримали проведення тестування російською мовою

Міністр освіти і науки Дмитро Табачник 25 березня на засіданні Союзу ректорів вищих навчальних закладів оприлюднив зміни правил прийому до вузів, зокрема щодо проведення тестування російською та іншими мовами нацменшин. Ректори зустріли освітню реформу бурхливими оплесками і розкритикували попередника Табачника Івана Вакарчука.

За словами міністра, знання абітурієнта оцінюватимуться за трьома складовими: результатом зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО), середнім балом шкільного атестата, перерахованим за двохсотбальною шкалою, і оцінкою вузу, яка може виставлятися, наприклад, за результатами співбесіди або тестування абітурієнта на професійну придатність. Минулого року знання абітурієнтів оцінювалися за результатами ЗНО.

При цьому Табачник визнав, що всі зазначені новинки неможливо реалізувати в поточному навчальному році через брак часу, і запропонував ректорам під час майбутньої вступної кампанії обмежитися “невеликою модернізацією”.

“У 2010 році враховуватиметься середній бал атестату абітурієнта, обмежена кількість вузів і спеціальностей, куди одночасно можна буде подати документи: не більше п’яти вузів і не більше трьох спеціальностей (існуючі правила не встановлюють в цьому сенсі жодних обмежень). Крім того, тести будуть перекладені мовами нацменшин: кримсько-татарською, молдавською, польською, угорською, російською і румунською”, – заявив Табачник. Нагадаємо, згідно з наказом Міносвіти від 26 червня 2009 року абітурієнти повинні були проходити ЗНО виключно українською мовою.

Потім новий глава Міносвіти піддав різкій критиці реформи свого попередника Івана Вакарчука. “Попереднім керівництвом міністерства не розглянуто 1600 заяв вузів на отримання ліцензії і держакредитації, по десять місяців лежать непідписані контракти з ректорами. Абсолютизація ЗНО як методу оцінки знань – це профанація реформ”, – резюмував Табачник, чим викликав бурхливі оплески.

Присутні в залі ректори вузів підтримали позицію Табачника і розкритикували реформи Івана Вакарчука.

Тим часом, в Національному університеті “Києво-Могилянська академія” підтримують реформи Івана Вакарчука. Як повідомив президент академії Сергій Квіт, відмова від принципів Болонської системи погіршить якість української освіти.

“Відмовитися від мобільності студентів, від вільної траєкторії вибору предметів, від автономії вузів – означає відмовитися від інтеграції в європейський освітній простір. В цьому випадку у нас буде не освіта, а просто продаж дипломів”, – заявив він.

tsn.ua