У нiч на недiлю Україна перейде на лiтнiй час

Перехід на літній час лише в Україні економить понад двісті мільйонів гривень. Але “вкрадена” година шкодить здоров’ю.

Вночі на неділю Україна переходить на літній час. Стрілки годинників треба перевести на годину вперед.

Ця практика існує багато років. Мета такого переходу – заощадження електроенергії. А от медики кажуть, що людині пересування стрілок двічі на рік шкодить.

Україна живе за радянським часом. Майже тридцять років тому востаннє проводили дослідження щодо переходу на літній час. З’ясувалось, що це економить до 2 відсотків електроенергії.

За рік повнолітня частина України заощадить для країни понад двісті мільйонів гривень. Але це надто приблизно.

Традиція переводити стрілки з’явилась на початку двадцятого століття. А в СРСР додали ще й так званий декретний час. На початку незалежності декретний час в Україні скасували. Переведення стрілок двічі на рік – залишили.

В Обухівській районній лікарні кількість сердечників щовесни зростає удвічі. Лікарі кажуть, переведення годинника – як пусковий механізм для хвороб. Погіршення здоров’я відзначають і у дітей. Особливо страждають діти до року. Розклад харчування змінюється і важче прилаштуватись.

Тим часом, за тридцять років якість енергоспоживання змінилась. В офісах, приміром, освітлення весь день. Тепер переважно – люмінесцентне. Але проводити точні розрахунки енерголанцюжка в Україні чомусь не квапляться.

У світі сімдесят шість країн переводять стрілки, а сто двадцять вісім – ні. Високотехнологічна Японія, приміром, ще три роки тому довела, насамперед собі, що звичайне переведення стрілок гроші не зекономить.

tsn.ua