Шведський волоцюга заробив на біржі мільйон доларів

Житель шведського міста Шеллефтео Курт Дегерман, відомий в окрузі під кличкою Тін-Кан-Курт (“Курт-Бляшана Банка”), 40 років свого життя присвятив збиранню недоїдків і порожніх бляшанок з-під пива. Коли ж він помер, то на його рахунку в банку виявили цілий статок – близько мільйона доларів. Частина цих коштів була вкладена в золоті злитки.

Курт Дегерман помер від серцевого нападу восени 2008 року у віці 60 років. Перед цим він склав заповіт, у якому заповів все своє майно двоюрідному братові, який іноді відвідував його.

Коли заповіт вступило в силу, на подив усіх знайомих Дегермана з’ясувалося: після себе він залишив 8 млн крон (1,1 млн доларів) в акціях та інших цінних паперах на рахунку у швейцарському банку. Крім того, в банківському осередку Дегерман зберігав 124 золоті зливки на суму в 2,6 млн крон (300 тисяч доларів). Крім цього, на рахунку волоцюги в одному з банків Скеллефтеа знаходилося 6500 доларів, а в своєму будинку Дегерман тримав близько 450 доларів готівкою.

Ні родичі, ні сусіди не здогадувалися про те, що волоцюга грає на біржі і вкладає гроші, отримані за здачу склотари, в акції та цінні папери. Як з’ясувалося після смерті Дегермана, він вважав за краще вкладати кошти в акції кращих компаній Швеції.

Родичі покійного розповідають, що Дегерман прекрасно розбирався у фінансах і знав про біржі все, що тільки можна знати, і створив собі статок завдяки далекоглядним рішенням. Вони також стверджують, що в дитинстві Курт був дуже здібним хлопчиком. Курт був першим учнем у класі, і йому пророкували чудове майбутнє, але кинув школу в період підліткової кризи – через емоційні проблеми.

Весь свій статок він заповідав одному з кузенів, який відвідував його в лікарні, де він перебував в останні місяці життя. Однак у справу втрутився дядько помер, який висловив інтерес до родича тільки після того, як дізнався про його майно.

Чоловік подав до суду, оскаржуючи безглуздість заповіту. На думку дядька Дегермана, він також володіє правом на багатства жебрака. Слухання тривали близько 4 місяців, і в результаті в березні сторони прийшли до мирової угоди. Як поділили гроші Дегермана, не повідомляється, проте, за словами родичів, обидві сторони залишилися задоволені.

tsn.ua