Закарпаття: Мукачівські повії залучили до “бізнесу” неповнолітню дівчину

…Коротка спідниця, високі підбори, вузенька блузка, яскравий макіяж – саме такими ми здебільшого уявляємо собі дівчат легкої поведінки.
Найчастіше їх можна побачити на околицях міст, де чимало проїжджих автомобілів. Представниць давньої професії не лякає той факт, що їхня діяльність заборонена законом, і вони можуть потрапити у відділення міліції. Адже крім максимального адміністративного штрафу в розмірі 255 гривень, їм більше нічого не загрожує.
У випадку, який трапився в  Мукачеві, двоє молодих  повій  мало того, що самі займалися незаконним “ремеслом”,  та ще й вирішили поділитися своїм досвідом з неповнолітньою дівчиною.
А все починалося  так добре.  Звичайна дівчина з Мукачева навчалася в кооперативному технікумі. З наукою, на жаль, у неї не склалося –  згодом її відрахували з  навчального закладу. Ще в 2006 році  подруга,  яка зараз живе за кордоном, поділилася  з юнкою власним способом швидкого заробітку грошей. Колишня школярка потрапила у нелегальний бізнес з іншою мукачівкою. Разом виїжджали  на виклики. Адже найбільш популярними у клієнтів  були виклики одночасно двох, трьох, а подеколи і чотирьох “нічних метеликів”. За годину розваг з такою компанією  чоловіки викладали немалу суму – до 100 євро чи доларів. Правда, інколи платили лише 500 гривень, та це був мінімум, на який повії не завжди погоджувалися.
Невдовзі  компаньйонка  завагітніла і не могла далі  працювати з подругами.  Проте залишила після себе заміну.  Підшукала 17-річну дівчину, котра  без вагань погодилася на “легкий” заробіток.  Щотижня кожна  з повій  повинна була, окрім групових   викликів, здійснювати і т.зв. “персональні”,  коли їх замовляли по одній. Дівчата швидко здружились, хоча  були зовсім різні. Щоправда, їх поєднувало одне: неблагополучні сім’ї,  в яких вони виховувались. Кожна  хотіла роздобути гроші  для  себе, для своїх немічних матерів, бабусь чи малолітніх дітей.
Хтозна скільки б  це  тривало,  якби не працівники відділу  боротьби  з торгівлею людьми Ужгородського МУ ГУМВС та розшуковики Мукачівського міського відділу міліції. Саме вони зупинили дівчат,  аби ті не нівечили життя  ні собі, ні  рідним,  не порушували закон.
На порозі –  “Євро-2012”. Дискусії про легалізацію проституції точаться й надалі.  Прихильники цього “бізнесу” кивають на  Голландію, де проституція приносить величезні  прибутки бюджету. Опоненти ж акцентують увагу на моралі. Зрештою, кожен має право висловлювати власну думку. Але український Закон поки що забороняє проституцію. Тому проти дівчат порушена кримінальна справа за ст.303 ч.3 Кримінального кодексу України (“Проституція або примушування чи втягнення особи до  заняття проституцією”), яка передбачає позбавлення волі на строк від 3 до 5 років.
Іван Ладжун, ВЗГ ГУ МВС України в Закарпатській області