Представник ВОЗ із Британії вивчає систему сімейної медицини Закарпаття

На Закарпатті перебуває представник ВОЗ, професор Тревор Гіббс з Великобританії. Мета візиту професора – вивчення системи сімейної медицини в Україні, – повідомив 16 квітня головний лікар Закарпатської обласної алергологічної лікарні Леон Данко.
Професор прибув на запрошення Міністерства охорон здоров’я, а Закарпаття для візиту обрали через те, що регіон є найкращим за розвитком сімейної медицини в Україні. Тревор Гіббс провів методичну конференцію з викладачам кафедри факультету післядипломної освіти УжНУ та ознайомився з роботою сімейних амбулаторій, побував у Хустському районі та здійснив екскурсію у соляні шахти Солотвинської алергологічної лікарні у Тячівському районі.
Сьогодні представник ВОЗ відвідає Виноградівський та Берегівський райони. За словами головного лікаря Закарпатської обласної алергологічної лікарні, Тревор Гіббс залишився задоволеним роботою алергологічної лікарні, на зустрічі з колективом він розповів про роботу сімейної медицини Британії, де за його словами, на рівні дільничних амбулаторій є вся необхідна апаратура для встановлення діагнозу та лікування хворих. Один лікар або дільничний терапевт у Великобританії охоплює профілактичними та лікувальними оглядами близько 2 тисяч мешканців регіону, а його зарплата у середньому становить 8000 фунтів на місяць.
ЗІК