В Ужгороді відкриють перший в Україні навчально-методичний центр дентальної імплантології

В Ужгородському прес-клубі відбулося засідання, головною темою якого стане «Відкриття першого в Україні Навчально-методичного центру дентальної імплантології на базі стоматфакультету УжНУ».
Юрій Переста, декан стоматологічного факультету УжНУ, доктор медичних наук, професор кафедри госпітальної хірургії УжНУ, завідуючий кафедри хірургічної стоматології повідомив, що у Закарпатті стартує благодійний марафон зі збору коштів на реконструкцію І-го поверху приміщення стоматологічного факультету УжНУ, на базі  якого планують розмістити перший в Україні Навчально-методичний центр дентальної імплантології. Такий центр, на думку професора, необхідний з трьох причин: підготовка висококваліфікованих фахівців, надання необхідної допомоги мешканцям міста та можливість проводити майстер-класи із залученням провідних фахівців. «Маємо можливість запросити відомих професорів, а одна з найвідоміших стоматологічних фірм пропонує надавати методичну, фінансову та технічну допомогу,– повідомив Юрій Переста. Він також підкреслив, що рік тому на базі факультету урочисто відкрито перший в Україні Центр дитячої дентальної гігієни, в якому на сьогодні вже оглянуто 500 маленьких пацієнтів із всього Ужгорода.  «97% дитячого населення Закарпаття має проблеми з ротовою порожниною. Карієс нищить зуби діточкам, а звідти починаються інші проблем організму,- каже Юрій Переста.— У нашому центрі ми вчимо дітей як правильно чистити зубки, доглядати за ротовою порожниною». За словами Юрія Перести, для створення Навчально-методичного центру дентальної імплантології тільки на устаткування необхідно близько 2 млн.грн. Для реконструкції приміщення необхідно назбирати 300 тисяч грн.. Ці кошти факультет і сподівається отримати через спонсорську допомогу усіх небайдужих. 
Підтримує ідею створення центрі і  Марія Бадида, начальник ДПІ в м. Ужгороді, голова «Асоціації жінок Закарпаття» :«Як депутат і голова Асоціації жінок я робитиму все для створення такого центру. Надзвичайно ефективно працює відкритий минулоріч Центр дитячої дентальної гігієни. Ми запланували у майбутньому відкриття подібного відділення в одному з навчальних закладів міста, щоб охопити профілактичним оглядами ще більшу кількість дітей».
Оксана Варга, студентка 4 курсу стоматологічного факультету ужНУ переконана, що практика стоматологічних профоглядів дітей корисна й для студентів. «Студенти нашого факультету практикуються, вчаться спілкуватися з дітьми діти, займаються з ними,- каже Оксана Варга і підкреслює, що на сьогодні в Україні існує велика потреба у дитячих стоматологах, при цьому кількість патологій у пацієнтів збільшується і профілактика необхідна.