Закарпатська вишиванка стала “чемпіонською” для студента із Буковини

Акцію «День української сорочки» вчора, 15 квітня, підтримали десятки трудових колективів, тисячі чернівчан. Започаткований три роки тому чернівецьким студентством захід цього року переріс у загальноміське свято.

15 квітня у Чернівцях одягнули вишиванки не лише студенти, які ініціювали проведення «Дня української сорочки», а й обласні та міські посадовці, службовці, десятки трудових колективів, школярі і дошкільнята. У національних строях працювали водії служб таксі, продавці, перукарі у салонах краси. Для відвідувачів у вишиванках підприємці надавали знижки, за пільговою ціною можна було замовити й українську зачіску. Підтримав акцію і міський Палац урочистих подій, де вже понад рік для проведення весільних обрядів використовують національний одяг.

У вишиванках на роботу вийшли майже всі працівники Чернівецького машзаводу, а у більшості міських шкіл та дитсадках перший урок та виховні години були присвячені історії української вишиванки. До організації свята української сорочки у дитсадках долучилися й батьки. Усі акції в трудових, студентських й дитячих колективах відбувалися добровільно.

Вишиванку цього дня одягнув мер Чернівців Микола Федорук, який знайшов час завітати до студентів на кульмінацію свята з визначення кращої української сорочки. Він зізнався, що у вишиванці почуває себе набагато зручніше, ніж у звичайній сорочці з краваткою, тому влітку її часто одягає. У гардеробі мера – п’ять вишиванок, найулюбленіші з них дві – вишита чорними та червоними нитками та білими по білому. Оскільки акція дуже припала до душі службовцям міської ради, тут мають намір проводити її щороку, а чергові у приймальні мера взагалі зголосилися щодня працювати у вишиванках. На сьогодні у вишиванці в мерії щодня опівдні з’являється лише сурмач.

Підтримали акцію і посадовці Чернівецької ОДА. Невідомо, чи був у вишиванці цього дня на нараді у Президента губернатор Михайло Папієв, але його перший заступник Георгій Галиць вийшов на роботу у національному строї. Він також має чотири вишиті сорочки, як з буковинським орнаментом, так із орнаментами інших регіонів України. Георгій Галиць зізнався, що коли працював у Києві, до церкви ходив у вишиванці з місцевим орнаментом, а на Буковині віддає перевагу рідній, буковинській вишиванці.

Справжній парад вишиванок влаштували організатори свята на історичному факультеті Чернівецького нацуніверситету, де визначали кращу чоловічу та жіночу українську сорочку. Переможцями конкурсу стали студент Ігор Житарюк у вишиванці із Закарпаття та Леся Панчук у сорочці, вишитій бісером її бабусею із с.Вікно Заставнівського району.

Фотографії цьогорічних учасників акції будуть зібрані у спеціальному журналі, який мають намір видати її організатори.
ЗІК