Минулоріч в економіку Ужгорода інвестовано 602,7 млн.грн.

Як повідомила начальник відділу  статистики будівництва та інвестицій Головного управління статистики у Закарпатській області Оксана Кардаш, за рівнем інвестицій на особу Ужгород займає друге місце по Закарпаттю, поступаючись Ужгородському району (5002 грн.).
Підприємства та організації у розвиток економіки міста Ужгорода інвестували 602,7 млн.грн. капітальних інвестицій, з яких 414,8 млн.грн. склали інвестиції в основний капітал, що становить 37,6% до обсягів у попередньому році.
Частка нашого міста у загальнообласному обсязі капіталовкладень склала  майже  чверть. У розрахунку на особу обсяг інвестицій в основний капітал склав 3613 грн., що наполовину менше, ніж у попередньому році але у 2,3 раза більше, ніж у середньому по економіці області.
За рівнем інвестицій на особу Ужгород займає друге місце по Закарпаттю, поступаючись Ужгородському району (5002 грн.).
Основним джерелом фінансування були власні кошти підприємств та організацій, на які припадає 190,6 млн.грн.  або  46,0% загального обсягу. За рахунок коштів державного та місцевого бюджету освоєно 78,1 млн.грн. капіталовкладень, їх частка склала 18,8%, кредити банків та інші позики складають  58,5 млн.грн. або 14,1%  капіталовкладень.
За технологічною структурою інвестицій в основний капітал більше половини становили витрати на будівельно-монтажні роботи. Вкладення в активну частину основних засобів на придбання машин, обладнання та устатковання для новозбудованих об’єктів, реконструкції та технічного переоснащення діючих підприємств склали 184,1 млн.грн, або 44,4% усіх капіталовкладень.
За видами економічної діяльності більше третини або 149,9 млн.грн. інвестицій спрямовано у діяльність транспорту та зв’язку, у операції з нерухомим  майном, оренду, інжиніринг та надання послуг підприємцям  вкладено 69,0 млн.грн. або 16,7% інвестицій, на розвиток промислових підприємств, – 54,7 млн.грн. або 13,2%, у сферу торгівлі, ремонт автомобілів, побутових виробів  та предметів особистого  вжитку – 37,1 млн.грн. або 9,0%  усіх капіталовкладень.
Зменшились інвестиції у соціальну сферу. Обсяги капіталовкладень в освіту, охорону здоров’я та надання соціальної допомоги, сферу відпочинку і розваг, культури та спорту  склали 41,0 млн.грн., їх питома вага у загальному обсязі інвестицій склала 10,0 %. Капіталовкладення у житлове будівництво становили 65,1 млн.грн., що наполовину менше, ніж у попередньому році.