Іван Бушко: “Потрібно підвищувати якість автоперевезень та оновлювати автомобільний парк області”

У віторок, 20 квітня, в Ужгороді під головуванням першого заступника голови Закарпатської облдержадміністрації Івана Бушка відбулась нарада з питань стану та перспектив автомобільних пасажирських перевезень на території області. У нараді також взяли участь начальник обласного управління Головавтотрансінспекції Павло Піров, начальник сектору ДАІ ГУМВС України в Закарпатській області Василь Філіп, начальник головного управління праці та соцзахисту населення Віктор Мацола, керівники автотранспортних підприємств, приватні перевізники.
Сьогодні в Закарпатській області перевезення пасажирів на машрутах загальногго користування здійснює 228 перевізників, щодня в рейс виходять понад 815 автобусів. Протягом 2009 року перевізники, які працюють на маршрутах загального користування, оновили лише 15 одиниць рухомого складу:
– Найгострішою проблемою у сфері громадського транспорту залишається оновлення парку. Старіння автобусів – пряма загроза безпеці пасажирів. Без оновлення автомобільного парку не можливе підвищення якості надання автотранспортних послуг. До того ж, це додає головного болю перевізникам, бо вимагає додаткових експлуатаційних витрат, – наголосив перший заступник голови ОДА Іван Бушко. .
Складним через недостатнє фінансування та недосконалість законодавства залишається і питання реалізації права громадян на пільговий проїзд. Тому обласною адміністрацією докладається максимум зусиль для врегулювання вищезгаданого питання на обласному рівні
– Завдяки співпраці обласної влади, профспілки та Асоціації перевізників Закарпатської області перевізники ставляться до цієї проблеми з порозумінням. Вони беруть на себе зобов’язання забезпечувати безкоштовний проїзд пільговиків на всіх видах автобусного сполучення, – запевнив радник голови ОДА Віктор Лукеча.
Актуальним залишається і питання наявності на ринку автомобільних послуг нелегальних перевізників. З огляду на це, органам місцевої влади та керівникам транспортних відомств рекомендовано продовжити спільні рейдові перевірки на дорогах області.  Також дано доручення голови облдержадміністрацї: міськвиконкомам надати обласній адміністрації спільно з органами місцевого самоврядування пропозиції щодо удосконалення та упорядкування зкарпатської автобусної мережі загального користування; забезпечити дієвий контроль за виконанням перевізниками умов договорів з облдержадміністрацією про організацію перевезень пасажирів; зробити інвентаризацію автобусних зупинок.
Управління інформації та зв’язків із громадськістю облдержадміністрації