На Закарпатті перебувала група експертів Словацької Асоціації зовнішньої політики

В рамках реалізації українсько-словацького проекту «SUREC», який здійснюється Регіональним філіалом Національного інституту стратегічних досліджень в м. Ужгороді (Директор – Світлана Мітряєва) та Дослідницьким центром словацької асоціації зовнішньої політики (Директор – Александр Дулеба) та підготовки до міжнародної конференція «Україна та Вишеградська четвірка», проведення якої планується в травні ц.р.,  в Україні (м. Київ) та на Закарпатті (м. Ужгород) перебувала група експертів Словацької Асоціації зовнішньої політики (Томаш Стражай та Вероніка Тенцерова).
В рамках візиту гості зустрілися з заступником Голови Обласної ради Василем Брензовичем, на якій були обговорені можливості поєднання зусиль країн Вишеградської четвірки (Угорщини, Польщі, Словаччини, Чехії) для більш ефективного лобіювання інтересів України в Європейському Союзі на всіх рівнях. Власне ці питання будуть перебувати в центрі уваги на конференції «Україна та Вишеградська четвірка», в якій приймуть участь Посол Словаччини в Україні, Представники Міністерства Закордонних справ України та Словацької Республіки, Виконавчий директор Міжнародного Вишеградського Фонду, провідні експерти з України та країн Вишеградської четвірки. Мова також йшла про інвестиційну привабливість Закарпаття для іноземних  інвесторів, інфраструктурну розбудову прикордонних переходів, візову політику і практику країн ЄС в Україні та на території Закарпатської області.

Гості також мали зустрічі в Генеральному консульстві Словацької Республіки в м. Ужгороді (Маріан Сладечек) Представництві Міністерства Закордонних Справ України в м. Ужгороді (Галина Гороховська), науковцями Ужгородського національного університету – учасниками проекту «SUREC», які в рамках його реалізації перебували на стажуванні в Словацькій Республіці (Словацька Асоціація зовнішньої політики, м. Братислава), та експертами Регіонального філіалу Національного інституту стратегічних досліджень в м. Ужгороді.

Крім того, гості відвідали культурно-історичні місця Ужгорода та побували на Вернісажі виставки «Кам’яна пам’ять чеського і європейського ландшафту» в Закарпатському музеї народної архітектури та побуту, організаторами якої виступили Генеральне консульство Чеської Республіки у м. Львові, Статутне місто Їглава та Ужгородська міська рада.

zakarpatpost.net