Російський флот виконує роль жандарма для України

Колишній нардеп Борис Беспалий негативно оцінив домовленості по Чорноморському флоту. “Доки російський флот базуватиметься в Україні, президент буде визнаний лише частиною країни. І так було з усіма попередниками. Тому що фактор присутності на нашій території російської держави дуже сильний” – зазначив він в коментарі Gazeta.ua.

“Через це Україна не може бути повністю незалежною. В будь-який момент є загроза територіальній цілісності”.

За словами екс-нардепа, російський флот виконує роль жандарма для України.

“Тому це і не пахне національними інтересами.Тим більше, Росія не вважає Україну незалежною державою. Для Росії – це “взбунтовавшаяся” колонія і не більше. І доки є колонія – є надія повернути Україну назад.

Щодо газу, Беспалий зазначив, що на газовій трубі, як колись на монголо-татарському аркані, Росія намагається підтягнути Україну до Кремля.

“Тобто, вона виконує роль зашморгу, аркану. Торішні антиукраїнські газові угоди загнали угоди в глухий кут. Попередній уряд створив ситуацію, коли Україна стала на одне коліно перед Росією. А тепер нова влада поставила Україну на друге коліно” – додав він.

Беспалий також зазначив, що в геополітичному плані ми втратили.

“Ми втратили суб’єктність. Ми не господарі у власній хаті. Ніколи не можна національні інтереси, території міняти на якісь речі. Але щось тактично, Україна виграла. Хоча треба дивитися угоди, щоб сказати точно, який там виграш для нас”, – сказав Беспалий.

gazeta.ua