Віктор Янукович: Ми будемо йти шляхом підвищення зарплат і пенсій

Україна неодмінно рухатиметься до підвищення заробітних плат та пенсій громадянам. На цьому наголосив Президент України Віктор Янукович сьогодні на прес-конференції.

«Безперечно, ми будемо йти шляхом підвищення зарплат і пенсій, як це передбачено законом, прийнятим нами наприкінці минулого року. Ми його виконуватимемо», – підкреслив Глава держави.

Президент відзначив позитивні зрушення, що зараз почали спостерігатися в національній економіці у контексті подолання негативних наслідків глобальної кризи. «Ми значно додали впевненості в майбутньому для нашої країни, і в економіці ми, безумовно,  заклали надійне підґрунтя для виходу з кризи і початку сталого зростання», – сказав В. Янукович.  

Президент також нагадав, що за його дорученням Мінфін організовує міжнародний аудит по деяких напрямках. Йдеться, зокрема, про порушення під час видачі кредитів під державні гарантії та у сфері державних закупівель, неефективне витрачання коштів на боротьбу з грипом та закупівлю медичного обладнання, зловживання в сфері відшкодування ПДВ тощо.

«Ми знаємо, що адміністрування цього податку є найбільш корумпованим саме в нашій країні. Тому я зроблю все, щоб відбити чиновникам руки від цього податку, щоб ПДВ відшкодовувався автоматично», – сказав Глава держави. Він підкреслив, що експортери, наші партнери в світі мають знати – Україна зніме це питання вже ближчим часом. А близько 20 млрд. грн. боргів, які накопичилися у цій сфері, обслуговуватимуться за рахунок випущених облігацій.