Закарпаття: Куди підуть працювати випускники Ужгородської спецшколи для дітей з вадами слуху?

Як повідомила головний спеціаліст відділу організації профорієнтації обласного центру зайнятості Ірина Панкулич, 20 квітня у рамках соціального проекту «Дитячий шлях» в Ужгородській спецшколі для дітей з вадами слуху пройшла нетрадиційна зустріч, на якій були присутні 30 випускників школи, її директор Н.І.Бушко, заступник директора з навчальної роботи Н.М.Різак, педагог-організатор О.М.Періч, бібліотекар Н.Ю.Кірик, класні керівники М.М.Ігнат,  Н.І.Дудаш, О.С.Олеан, учитель праці А.Л.Гракова.
Завітали на зустріч колишні учні школи: Микола Сошенко (нині працює зубним техніком), Олександр Токар (працівник будинку культури для глухих). Серед гостей була головний спеціаліст відділу організації профорієнтації обласного центру зайнятості Ірина Панкулич, представник громадської організації AIESEC, віце-президент з розвитку людських ресурсів Анна Білей, голова міського осередку Українського товариства об’єднаного глухих (УТОГ) Юрій Сньозик.
Після знайомства зі всіма присутніми випускники школи розповідали гостям все, що їм відомо про робітничі професії. Вчитель праці Ангеліка Гракова провела профорієнтаційний урок, на якому діти розповідали про те, як вони здобувають перші професійні навички, які уроки праці є у них в школі.
Головний спеціаліст відділу організації профорієнтації обласного центру зайнятості Ірина Панкулич наголосила на помилках при виборі професії, ознайомила дітей з підказками щодо правильного вибору професії.
Оскільки діти готуються до дорослого самостійного життя,  йшлося про допомогу служби зайнятості особам з особливими потребами, про можливість працевлаштування, навчання за робітничими професіями безпосередньо на виробництві. Дітей зацікавила інформація про те, що в центрах зайнятості області можна пройти тестування за комп’ютерними методиками на схильність до професій. Розглянули словничок профорієнтаційних термінів. Для самостійного опрацювання дітям підготували папки з профорієнтаційними  матеріалами.
Позитивно вплинула на дітей інформація представників організації AIESEC про життя дітей в інших країнах, про те, як танок об’єднав молодь всієї планети, як обійми можуть передати доброту і співчуття іншій людині. Теплота душі допоможе іншому почувати себе несамотнім. Анна Білей провела з дітьми гру, яка  допомогла їм відчути себе розкутішими, підняла настрій. Діти висловлювали бажання подорожувати по світу. Показали, що і вони готові обійняти один одного, гостей і  педагогів. Просили прийти ще, вони дуже будуть чекати.
Того ж дня відбулася робоча зустріч на тему: «Співпраця в соціальному проекті «Дитячий шлях». Наталія Бушко із задоволенням погодилась на співпрацю зі всіма соціальними партнерами. Ірина Панкулич запланувала проведення тренінгу для випускників школи на тему: «Готуємося до дорослого самостійного життя». Представники міжнародної організації AIESEC планують направити волонтерів для роботи з дітьми. Заходи заплановано проводити у травні. Під час зустрічі обговорили питання щодо можливого працевлаштування дітей після закінчення школи. Проблема у тому, що виробництва не забезпечують гуртожитками працівників, які готові доїжджати з віддалених сіл.