Закарпаття: Охайність села залежить від його керівника

З приходом весни дбайливі господарі впорядковують свої обійстя, прибирають непотріб, що назбирався біля господи протягом зими, за керівництва сільського голови із залученням учнівської молоді впорядковують придорожні та прибережні смуги, кювети.

Одне слово, займаються благоустроєм свого населеного пункту. І, як засвідчує практика, де хороший господар на селі, там і проблем менше.
Село Річка в цілому за чистотою і охайністю залишило приємні враження у членів рейдової бригади за його відвідин. Акуратно прибрані придорожні смуги, людські обійстя, впорядковані городи. Ідеальна чистота у приміщенні сільської ради. Її голова Володимир Воробець розповідав про участь органу місцевого самоврядування та громадськості села у заходах, спрямованих на благоустрій та озеленення населеного пункту, приурочених Дню довкілля.
На жаль, загальний стан благоустрою села псують дві пилорами — СВ “Стрий” (підприємець Ігор Болюбах) та підприємця Федора Бігара. Території обох завалені купами тирси. На СВ “Стрий” проблему відходів вирішують шляхом їх спалювання прямо на території підприємства, що суворо заборонено згідно із Законом України у сфері поводження з відходами. Працівником райсанепідемстанції на керівника складено протокол про порушення санітарних вимог.
З цього приводу не зміг потішити і сільський голова Володимир Воробець, який справедливо визнав, що сміття є проблемою державного рівня. І поки не знайдуть шляхи її вирішення на вищому рівні, і на селі вона не зникне. Там, де є люди, там є і сміття. Це — закон природи.
У рейді взяли участь: Віталій Попович — лікар із загальної гігієни райСЕС, Василь Маркович — начальник відділу житлово-комунального господарства РДА, Петро Мишанич — завідувач Теребле-Ріцьким сектором охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області, Марія Рубець — працівник газети “Верховина”.
Марія Рубець, “Верховина”