Закарпаття: У Берегово вшанували героїв Чорнобиля

23 квітня 2010 року у Берегові на площі Героїв вшанували пам’ять тих, хто загинув внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, що сталася 24 роки тому. Мітинг-реквієм відбувся біля пам’ятного знаку, гранітної стели з чорного мармуру, яку було встановлено два роки тому, як зазначено “На честь берегівчан – жертв Чорнобильської катастрофи”.
На мітингу виступив міський голова Берегова Іштван Гайдош, новопризначений очільник району – голова Берегівської РДА Ігор Свищо, голова райради Бейло Чізмар, голова міськрайонної організації спілки “Союз Чорнобиль – Україна” Роман Хомутинник.
Іштван Гайдош зазначив: “Ця трагедія залишила після себе величезну рану на українській землі. А серед ліквідаторів катастрофи на ЧАЕС одними з першими були саме берегівські ліквідатори. Вони героїчно виконали свою місію. Пам’ятник в центрі нашого міста буде нагадувати про ці трагічні події. А пам’ять про тих, хто ціною свого життя зупинив стихію буде вічно жити у наших серцях”.
Ігор Свищо: “В той час не казали куди їдеш і навіщо. І люди їхали, нічого не відаючи про Чорнобиль … Вони принесли себе в жертву, аби наступні покоління продовжували життя. А ми схиляємо голову перед подвигом наших героїв-закарпатців”.
Роман Хомутинник нагадав, що на ліквідацію аварії на ЧАЕС було задіяно понад 600 тисяч українських військових. Сьогодні з них живими залишилася лише одна десята частина. Більшість з них важко хворіє. Виступаючий зазначив, що багато проблем чорнобильців так і не вирішено. Зокрема страждає медичне забезпечення, яке мало б бути повністю безкоштовним для ліквідаторів катастрофи. “Сьогодні на оздоровлення народного депутата виділяється 35 тисяч гривень, а на путівки для “чорнобильця” – вдесятеро менше, – сказав він. – Ліквідатори – це воїни Чорнобиля, їх потрібно вшанувати як захисників вітчизни, ветеранів війни. На жаль, наша держава так і не зуміла гідно вшанувати своїх героїв-рятівників. Та й згадувати про них потрібно не лише під час чергових річниць”.
Школярі із районної організації “Діти Чорнобиля” зачитали вірші. Пам’ять загиблих від аварії на ЧАЕС вшанували хвилиною мовчання. Місцеві священики провели молебен за загиблими. До підніжжя пам’ятника поклали квіти, запалили свічки…
А у приміщенні районної адміністрації відкрилася виставка малюнків “Природа очима дітей”, присвячена річниці аварії у Чорнобилі. Роботи на конкурс надійшли з багатьох міст України, а також з Росії з міста Митищі.
Олександр Ворошилов, “Закарпаття онлайн”