Ужгородця-дипломата Петра Токаря у Казахстані цікавить питання українців

Як повідомили у прес-службі УжНУ, радник Посольства України у Республіці Казахстан, доцент кафедри міжнародних відносин УжНУ, кандидат соціологічних наук Петро Токар прочитав лекцію «Українсько-казахстанські відносини у глобальному та двосторонньому вимірі» для студентів факультету міжнародних відносин. Пан радник нині перебуває на Закарпатті у відпустці, але скористався запрошенням і завітав на факультет.
Радник Посольства розповів про зовнішню та внутрішню політику Казахстану, приділив увагу основним питанням та перспективам українсько-казахстанських  відносин,  економічного зросту, торкнувся інших цікавих питань, що стосуються ситуації у цій країні. Нині Казахстан стрімко розвивається, розбудовується, має багато соціальних програм, не допускає зниження соціальних стандартів, проводить багатовекторну зовнішню політику, є членом багатьох міжнародних організацій, і зі слів пана радника, є прагматичною країною. Нинішній президент України налагоджує стосунки між країнами, які були не дуже теплими за колишнього керівника держави, і на запрошення президента республіки Нурсултана Назарбаєва Віктор Янукович вже відвідав Казахстан з офіційним візитом.
Як науковця, Петра Токара цікавить питання українців у Казахстані. У країні з населенням 16 мільйонів залишилось близько двох мільйонів українців, тоді як десять років на території держави їх було у кілька разів більше. Куди поділись українці з Казахстану, чому їхня кількість так різко зменшилась? Саме це хоче дослідити пан Токар.
Студенти мали до гостя ряд запитань. Наприкінці усі подякували за змістовну та цікаву лекцію, побажали пану раднику плідної праці.