Про результати роботи КРУ в Закарпатській області у І кварталі 2010 року

Протягом січня-березня 2010 року КРУ в Закарпатській області проведено 100 контрольних заходів, в ході яких перевірено 99 підприємств, установ та організацій, з них 56 – бюджетних.
Порушення фінансово-господарської дисципліни встановлені на 83 підприємствах, установах та організаціях, або 83,8 % від загальної кількості перевірених. Зокрема, на 62 об’єктах виявлено недоотримання (втрати) фінансових ресурсів на загальну суму 1,8 млн. грн. Проведеними контрольними заходами на 78 підприємствах, установах та організаціях встановлені незаконні, нецільові витрати та недостачі на загальну суму 4,4 млн. грн.
Незаконні витрати виявлено на 78 підприємствах, установах та організаціях на загальну суму 3,7 млн. грн.
На 5 підприємствах, установах та організаціях встановлено проведених витрат не за цільовим призначенням на загальну суму 556,7 тис. грн.  Крім того, на 16 об’єктах встановлено недостач ресурсів на загальну суму 166,2 тис. грн.
Крім того, працівники КРУ встановили факти втрат фінансових і матеріальних ресурсів, допущених внаслідок неефективних управлінських дій, на 30 об’єктах на суму 2,4 млн. грн., в тому числі упущених вигод – на 1,4 млн. грн., непродуктивних (зайвих) витрат – на суму 1 млн. грн.
Фінансові порушення, що не призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів виявлені на 57 об’єктах контролю на суму 53,5 млн. грн., з яких заниження в обліку вартості активів та їхні лишки встановлені на суму 35,2 млн. грн.
Загальна сума фінансових ресурсів, які в результаті контрольних дій протягом І кварталу поточного рок надійшли до бюджетів та бюджетних установ і організацій склала 1,3 млн. грн., або 73,6 %  від виявлених.
У межах прав і наданих повноважень КРУ в Закарпатській області вжито заходи, в результаті яких протягом січня-березня 2010 року забезпечено відшкодування і поновлення незаконних, нецільових витрат та недостач ресурсів на загальну суму 2,1 млн. грн., що становить 47,7 %  від виявлених. Усунення порушень, що не призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, забезпечено на суму 36,2 млн. грн., що становить 67,7 % від виявлених.
З метою вжиття відповідних заходів до порушників фінансової дисципліни до правоохоронних органів протягом січня-березня 2010 року передано 43 ревізійні матеріали, з них 31 за власною ініціативою. За результатами розгляду зазначених матеріалів порушені 4 кримінальні справи.
Реалізуючі право на звернення до суду  в інтересах держави стосовно стягнення коштів, одержаних підконтрольними об’єктами за незаконними угодами, без встановлених законом підстав та з порушенням чинного законодавства і якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення порушень законодавства з питань збереження і використання активів протягом звітного періоду пред’явлено 5 позовів до суду щодо відшкодування винними особами втрат фінансових та матеріальних ресурсів на суму 772 тис. грн. Крім того, ініційовано 10 цивільних позовів перед органами прокуратури, об’єктом контролю або його органом управління.
Протягом першого кварталу 2010 року до адміністративної відповідальності притягнуто 157 посадових осіб, загальна сума накладених на них адмінштрафів склала 31,2 тис. грн. До дисциплінарної відповідальності в звітному періоді притягнуто 42 посадові особи, до матеріальної –  4.
Протягом січня-березня 2010 року керівникам установ та організацій, органам виконавчої влади за результатами ревізій і комісійних  перевірок направлено 107 інформацій, по яких прийнято 76 управлінських рішень.
Прес-служба КРУ в Закарпатській області