Гітарист зі світовою славою відмовився від концертів на Закарпатті

Влада не змогла забезпечити для всесвітньо відомого гітариста навіть мінімальних умов. Про це на прес-конференції в Ужгородському прес-клубі повідомив академік Микола Мушинка. Домовленість про концерти празької зірки гри на класичній гітарі було досягнуто раніше з обласним управлінням культури.

Концерти було призначено на 2 і 4 травня в Ужгород та Хусті.
Степан Рак, який має закарпатське коріння, дуже хотів уперше в житті відвідати свою малу батьківщину. Адже тут живе його рідний брат, похована мати, яких він тільки рік тому розшукав. Музикант екстра-класу, який гастролює про всьому світі, погодився дати на Закарпатті два концерти, навіть відмовившись від гонорару. Владі треба було забезпечити гостеві тільки елементарне – проживання, харчування, та оплату квитків.
Однак навіть із цим простим завданням наші очільники не справилися. Спочатку з’ясувалося, що на 2 квітня у філармонії замість концерту Степана Рака запланували інший, а далі й хустська влада попросила перенести концерт на осінь у зв’язки з прийняттям делегацій міст-побратимів.
І це говорилося для музиканта, якого мріють почути в багатьох країнах світу і який розписує графік своїх гастролів на два роки наперед! Ясна річ, що почувши про такі нюанси, Степан Рак вирішив на Закарпаття не їхати.  Бо не звик, аби до нього так ставилися.
Закарпаття вкотре продемонструвало свою загумінковість. Маючи можливість перед усім світом показати, якого видатного таланта дала наша земля,  воно не тільки не використало цього шансу, а ще й втрапило у конфуз. А поміж тим 21 червня Степан Рак матиме концерт у Києві. Там ладні платити немалі гроші, аби почути гру відомого гітариста.
Микола Мушинка не втрачає надію, що всесвітньо відомий пражанин закарпатського походження таки зіграє в Ужгороді та Хусті. Ясна річ, якщо ставлення до його концертів буде зовсім інакшим.
Олександр Гаврош, Член Асоціації українських письменників