Художник із Закарпаття привезе до Львова “Мелодію весни”

У середині травня відомий закарпатський художник Антон Ковач знову відкриє свій львівський вернісаж.Після вдалої апробації своїх персональних експозицій у столиці Галичини, де панують відмінні від закарпатської художньої школи естетичні орієнтири й стилі, Антон Ковач привезе виставку «Мелодія весни», показ якої триватиме до 5 червня.
Торік у травні митець захопив львів’ян своїми «Ружами Закарпаття», і навзаєм захоплений Львовом художник не міг стриматися від того, аби поповнити власну галерею урбаністичних пейзажів видами нашого міста. За тематичною спрямованістю до замилувань ландшафтними пейзажами та квітковими натюрмортами, що дозволяють застосовувати активні кольори, «Мелодія весни» розкриє автора як класичного представника закарпатської школи, для котрої також не чуже вправне передавання на полотні пленерної повітряності Срібної Землі.
Будучи головою об’єднання «Традиція і сучасність», Антон Ковач ставить за мету підняти планку професійності, притаманну саме закарпатській традиції. Він часто виставляється не тільки у рідному Закарпатті, а у інших містах. Так, початок цього року ознаменувався для Антона Ковача непересічною подією – виставкою в Київському музеї російського мистецтва, яка називалася «Між ілюзією та реальністю». Це було своєрідне вибране з однойменного альбому живописця.
«Виставки у різних містах – чи такі репрезентативні, як у столиці, чи за наслідками різноманітних пленерів, там де вони відбуваються, – просто неоціненні, бо підштовхують до зростання, примушують свіжо, з іншого ракурсу глянути на свою творчість, усвідомити свої пошуки в контексті. А ще збагачують новими контактами і пропозиціями: наприклад, після київської виставки я отримав від працівників Національного музею Тараса Шевченка пропозицію організувати цьогоріч масштабнішу експозицію. А у Львові мені приємно виставлятися в моїй улюбленій галереї, де відвідувачі можуть упізнати мої твори навіть серед колективних пленерних експозицій. Це окрилює і сповнює енергією, зобов’язує й надалі працювати у поті чола, тримати високу марку», – сказав Антон Ковач.

Довідка.

Антон Ковач народився в 1962 року.
Член Національної спілки художників України від 1999 р.
Освіта: Ужгородське училище прикладного мистецтва (1977-1981 рр.); Львівський державний інститут декоративного і прикладного мистецтва (1981-1986 рр.). Учителі_ Й.Бачинський, Й.Пал, В.Черкасов, П.Сидоренко, В.Манастирський
Учасник виставок з 1992 р.: м. Івано-Франківськ «Імпреза-93», обласні та всеукраїнські виставки: «Мальовнича Україна» 1993; «Пам’ять Чорнобиля» 1995; до 10-річчя незалежності України та інші. Персональні виставки:1994 – м. Ужгород;– м. Слунськ (Польща); 1995 – м. Конігефельд (Німеччина); 1996 – м. Швелінгем-Вілнген (Німеччина); 1997 – м. Штутгарт (Німеччина); 1998 – м. Прага (Чехія), групова виставка М. Демцю (Львів), В. Москалюк (Львів), Є. Манишин (Львів), А. Ковач (Ужгород); 1997 – м. Свидник, міжнародний пленер; 2000 – м. Міхаловці (Словаччина); – м. Ніредьгаза (Угорщина); – м. Ужгород.
Працює викладачем коледжу мистецтв ім. А. Ерделі Закарпатського художнього інституту. Завідуючий відділом «Дизайн» та «Живопис».
2003 року удостоєний премії А. Ерделі та Й. Бокшая в галузі монументального мистецтва.
2007 року як автор упорядник видав альбом «Адальберт Ерделі» (Ужгород: видавництво Олександра Гаркуші, 2007, – 380 с.: іл.), який отримав відзнаку всеукраїнського рейтингу «Книга року – 2007» як мистецьке видання.
ЗІК