Чемпіонат міліціонерів Закарпаття з офіцерського триборства відбувся у Міжгір’ї

Офіцерське триборство – захоплюючий вид міліцейсько-прикладного спорту, адже поєднує  стрільбу з бойової зброї, біг та плавання. Отож і учасники таких турнірів повинні  бути  всебічно підготовлені.  Цьогорічні змагання випало приймати гірському  селищу Міжгір’я.

Майже в самому центрі  цього населеного пункту Закарпаття  розташований   туристичний комплекс «Жива вода» (директор Петро Петришин),  де  функціонує сучасний басейн. Це, мабуть, і зіграло вирішальну роль щодо вибору місця для проведення офіцерського триборства. З’їхалися сюди команди з усіх міськрайорганів міліції області, а також окремих підрозділів ГУМВС, зокрема   УБОЗу, ВДАІ, спецпідрозділів  «Грифон» і «Беркут» та батальйону внутрішніх військ.
Спочатку відбулося урочисте відкриття, яке провів начальник Міжгірського райвідділу ГУМВС  Людвіг Файт. Він побажав усім гарного весняного настрою на гостинній міжгірській землі та високих результатів і перемог. Потім  учасники, які змагалися у чотирьох вікових групах, у тирі місцевого  райвідділу міліції визначали кращого  на влучність зі стрільби з пістолета Макарова (вправа ПМ-1). Тут високі результати показали Василь Петрунь та Віктор Федоришин  із спецпідрозділу «Беркут», Іван Лакатош з іршавської міліції та Руслан Теребушка з команди господарів, Олександр Глущенко з батальйону внутрішніх військ. Потім  змагання продовжилося на місцевому стадіоні, де на  бігових доріжках  визначали спритніших. Тут є певна градація: якщо молодші (1-а вікова група) долають 3000 м, то, приміром, їхні старші колеги   (з 4-ої групи) біжать тільки кілометр. Найбільше очок  здобули для  своїх команд  «убозівці» Олег Забужко та Володимир Галасник, «беркутівець» Ігор Ковач, Юрій Йовдій з тячівської міліції.
Завершальним був,  мабуть, найвидовищніший  вид триборства —  змагання на голубих доріжках.  Як мовиться, слабкодухим тут не місце, для перемог потрібні неабияка витримка, підготовка, тривалі тренування. Найспритнішими  виявилися  Петро  Свєчніков  з міліції обласного центру, Руслан Теребушка з міжгірської команди та згадані   «убозівці» Олег Забужко  і Володимир Галасник. Вдалий виступ двох останніх, адже у своїх категоріях вони впевнено стали першими, забезпечив збірній УБОЗ ГУМВС  перемогу у загальнокомандному заліку.  Окрім цього, у 1-ій віковій категорії Ігор Ковач зумів завоювати перемогу, тільки на 19 очок випередивши Дмитра Поторі з внутрішніх військ. У третій віковій групі чемпіоном став Дмитро Лешко з Ужгорода.
Принагідно зауважимо,  що окремі підрозділи не дозволили ввійти у трійку призерів жодному із міськрайорганів. «Срібло» дістало «беркутівцям», третє місце  посіли амбітні військовослужбовці внутрішніх військ. Четвертими  стали міліціонери із міського управління обласного центру, п’ятими були  господарі турніру, для яких  левову частку очок  здобув заступник начальника райвідділу з кадрового забезпечення Руслан Теребушка.
Після спортивних баталій відбулося урочисте закриття турніру та нагородження кращих. Цей захід  провів  заступник начальника УКЗ ГУМВС полковник міліції Микола Юсковець. Переможці у загальнокомадному заліку отримали кубок, а призерів було нагороджено дипломами. Переможців та призерів в особистій першості відзначили  також грамотами.
Турнір пройшов на високому рівні завдяки організаційним зусиллям працівників міжгірської міліції. Впоралися  із своїми обов’язками і судді – працівники відділу професійної підготовки УКЗ ГУМВС Федір Кормош та Олександр Чурей.
Василь КУЗЬО, голова апеляційного комітету змагань, ГУМВС України в Закарпатській області