Берегово: Міжнародний театральний фестиваль “Сталкер” відкривається 4 травня

[Total: 0    Average: 0/5]

Перший “Сталкер” відбувся у 2005 році, в ньому взяли участь театри з Угорщини, Києва та навіть Нью-Йорка – всього було вісім вистав. “Нині ми також запросили наших друзів, з якими підтримуємо постійний зв’язок вже багато років, – каже Йожеф Балажі, директор театру.
Як пише російська преса – “Аттіла Віднянський зумів виховати, зберегти і провести через непростий час фантастичну трупу, першокласний ансамбль, який грає на угорській мові”. Останні роки Атілла Віднянський очолює також театр ім. Міхая Чоконаї у Дебрецені, його вважають одним з найвідоміших угорських режисерів.

У вересні 2009 року щорічні “мейєрхольдовські зустрічі”, які представляють всесвітньо відомих режисерів та експериментальні колективи були присвячені Атіллі Віднянському, українсько-угорському режисеру та театру з Берегова, який він заснував. До цього у московському центрі побували відомі світові театри з виставами під керівництвом Кшиштофа Варліковського, Маттіаса Лангоффа та Крістіана Люпе. 

У Москву театр із Закарпаття привіз “Трьох сестер” за А.Чеховим. А потім прийшло запрошення від Влада Троїцького на “Гогольфест” у Київ, там представили один з перших своїх вистав – “Вбивство у соборі”.
 
Нині берегівський театр фінансується з обласного бюджету і отримав новий статус. Змінилася і назва, він тепер – Закарпатський обласний угорський драматичний театр. Тимчасово зникла з назви приставка “імені Дюли Ійєша”, бо виявилося, що цей титул був не закріплений офіційно у Міністерстві культури. Однак такі бюрократичні перепони не заважають працювати на повну силу.
     
* Сталкер — людина, яка належить до прикордонних груп населення, і добре орієнтується у місцях, що з різних причин є забороненими або маловідомими основній масі,  а також може слугувати провідником у невідомій місцевості. Ввели його в обіг, як відомо, брати Стругацькі та режисер Андрій Тарковський.

zakarpatpost.net

Comments are closed.