Серед депутатів Мукачева — суперечки щодо назви вулиці іменем Леха Качинського

Відкриваючи 58-у сесію Мукачівської міської ради 5 скликання, міський голова Мукачева Золтан Ленд’єл зауважив, що мукачівські депутати на відміну від народних депутатів України кидання яйцями в спікера і димовими шашками сесію не розпочинають і чи не першими в Україні продемонстрували, що можна конструктивно працювати не зважаючи на політичні кольори.
Міський голова представив відтак нового начальника Мукачівського міського відділу внутрішніх справ полковника Олександра Жаботинського. Відтак сесія розглянула спочатку питання експертної оцінки земельних ділянок несільськогосподарського призначення для підприємницької діяльності, про передачу їх у власність шляхом викупу, оголошення аукціону з продажу майна комунальної власності територіальної громади Мукачева, про встановлення меж земле користувань тощо.
Затверджено також перелік загальноосвітніх шкіл міста, їдальні яких здаються в оренду. Сесія зареєструвала депутатський запит Віти Швардак щодо будівництва дороги до Греко-католицького монастиря.
Депутати міськради прийняли Звернення до Президента України та Кабінету міністрів України.
Несподівано неоднозначну оцінку викликало рішення постійної комісії з питань використання державних символів та рекомендація постійної депутатської комісії з питань законності, правопорядку, охорони прав і свобод, депутатської етики щодо присвоєння вулиці, яка розташована в районі новоствореної вулиці Василя Дулова назви вулиця Леха Качинського.
Торік було прийнято рішення більше вулиці Мукачева не переіменувати. Є, приміром, Червоноармійська, нехай з цією назвою і залишається. А ось нову вулиці отримуватимуть назву за пропозицією відповідної комісії і після затвердження сесією міськради. Тут саме такий випадок і маємо. Однак депутат Роберт Іванчо вважає, що покійний Президент Польщі Лех Качинський міг і не знати про існування такого міста, як Мукачево.
То чому, мовляв, у такому разі називати його ім’ям вулицю, чи не краще знайти місцеву видатну особистість? На це депутат Михайло Лабош зауважив, що весь світ сумує за цим визначним політичним діячем, Мукачево має тісні партнерські зв’язки з польським містом-побратимом Мієлець і коли полякам повідомили про намір мукачівців, то вони зі сльозами в голосі дякувала нашим депутатам за таке рішення.
А міський голова Золтан Ленд’єл додав. Що ніхто із західних лідерів держав не зробив стільки доброго для України в її євроінтеграційних намірах, як Лех Качинський. Одним словом, рішення про присвоєння назви мукачівській вулиці Леха Качинського було прийнято переважною більшістю депутатів Мукачева.

Мукачівська ратуша