В Ужгороді відбулася Всеукраїнська конференція молодих юристів

Одні з найкращих студентів-юристів нашої держави зібралися цього тижня в стінах Закарпатського державного університету. Метою такої зустрічі стала дводенна ІІ науково-практична конференція молодих вчених під назвою “Закарпатські правові читання”.

Подібний захід започаткували минулого року. Як зізнався декан юридичного факультету ЗакДУ Петро Трачук, перший форум настільки всім сподобався, що вони вирішили започаткувати традицію. І мали рацію – на нинішню конференцію подало заявок вдвічі більше учасників з усієї України. Зокрема, на форумі були представлені виші Львова, Києва, Одеси, Харкова, Чернігова, Хмельницького, Донецьку, Сум, Луганську та інших міст. Приїжджали не тільки студенти, а й кандидати наук, які працюють над своїми докторськими роботами.

На самій конференції молоді вчені зачитували доклади на різноманітні правові теми. Зокрема, вони працювали в таких тематичних секціях як “теорія та історія держави і права”, “філософія права”, “цивільне господарське право та процес”, “кримінальне чтиво та кримінологія”, “кримінальний процес та криміналістика” та інші.

“Скажу вам чесно, під час роботи форуму ми почули дуже цікаві та актуальні наукові праці, – каже декан юридичного факультету ЗакДУ. – Зокрема, щодо змін в законодавстві нашої держави. За результатами конференції випустимо наукові збірники”.

Після закінчення форуму, найкращим доповідачам вручили почесні відзнаки. Так, грамоти від ректора ЗакДУ отримали Роман Якубовський (Інститут держави і права імені В. Корецького), Ірина Волкова (Національна юридична академія імені Ярослава Мудрого), Маріанна Бігунець (Закарпатський державний університет), Вікторія Лапа (Національна юридична академія імені Ярослава Мудрого), Іванна Шкаран (Київський національний університет імені Тараса Шевченка), Ірина Пташник (Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника), Анастасія Макаренко (Одеська національна юридична академія), Марина Яремченко (Київський фінансово-економічний коледж Національного університету Державної податкової служби України), Федір Шимко (Національна юридична академія імені Ярослава Мудрого). Окрім цього, Роман Якубовський,  Анастасія Макаренко та Вікторія Лапа отримали ще почесну грамоту від начальника управління юстиції Закарпатської ОДА.

Як зізнався проректор ЗакДУ з наукової частини Михайло Полюжин, університет вважає своїм пріоритетом  саме розвиток науки. І це не порожні слова. Так за підсумками минулого року, Закарпатський державний університет отримав відзнаку від Міністерства освіти за наукові здобутки. “Юриспунденція потребує особливої уваги, – наголосив пан Полюжин. –Тому такі заходи як “Закарпатські правові читання” є особливо актуальними для студентів. Завдяки ним є можливість поділитися досвідом та набути нових знань”.

Віктор Черничко, Закарпаття online