На Закарпатті урядовці України та Словаччини спільно вирішували проблеми візового режиму

8 травня голова Закарпатської облдержадміністрації Олександр Ледида в пункті пропуску “Ужгород – Вишнє Нємецьке”, що на українсько-словацькому кордоні, зустрівся з генконсулом Словацької Республіки в м. Ужгород Маріаном Сладечеком, головою Комітету у закордонних справах Народної Ради Словацької Республіки Юраєм Горватом, першим заступником начальника Бюро Прикордонної поліції та поліції у справах іноземців Словацької Республіки Гліганічем Марцелом.

Необхідність такої зустрічі назріла давно. Лише за 4 місяці 2010 року перетнути українсько-словацький кордон не змогли 145 українців. Зокрема чимало наших громадян не потрапили до сусідньої держави за наявності діючих Шенгенських віз, виданих дипломатичними установами Угорщини, Польщі, інших європейських країн.

– Вже неодноразово громадяни України звертались зі скаргами на те, що, окрім Шенгенської візи, словацька сторона безпосередньо при перетині кордону вимагає у них додатковий пакет документів. Будемо сподіватись, що після сьогоднішньої зустрічі ці питання будуть врегульовані у двосторонньому порядку, – зауважила представник МЗС України в Ужгороді Галина Гороховська.

Генконсул Словацької Республіки в м.Ужгород Маріан Сладечек висловив переконання, що проблеми при перетині українсько-словацького кордону були тимчасовими, а голова парламентського комітету Юрай Горват запевнив:

– Ми відкриті для співпраці. Усі непорозуміння між словацькою та українською стороною стосовно перетину кордону будуть вирішуватись на рівні парламенту Словацької Республіки.

Бути лояльними до українців пообіцяли і присутні на зустрічі представники Управління прикордонної поліції Словаччини.
 
– Правила візового режиму країн Шенгенської зони дозволяють прикордонникам додатково перевіряти документи іноземців. Актуальним на сьогодні питанням залишається ефективне інформування українців про особливості перетину кордону. Адже, знаючи перелік необхідних документів, громадяни України уникатимуть подібних непорозумінь, – наголосив перший заступник Бюро прикордонної поліції та поліції у справах іноземців Словацької Республіки Гліганіч Марцел.

Підсумовуючи сказане, Олександр Ледида висловив переконання, що результат сьогоднішніх домовленостей закарпатці відчують вже найближчим часом:
 
– Сьогодні ми підняли болючі для українців питання візового режиму, і наші словацькі колеги пообіцяли сприяти у вирішенні проблем. Зі свого боку ми будемо постійно моніторити ситуацію. Кожен випадок безпідставного перешкоджання перетину кордону нашими громадянами обговорюватимемо на таких спільних зустрічах.

Управління інформації та зв’язків із громадськістю Закарпатської ОДА