На Закарпатті проходять урочистості з нагоди Дня Перемоги

Недільного ранку, 9 травня, в Ужгороді ветерани Великої Вітчизняної війни разом із головою Закарпатської обласної державної адміністрації Олександром Ледидою, головою обласної ради Михайлом Кічковським, керівниками військових частин, правоохоронних органів, громадськості взяли участь у покладанні квітів до підніжжя монументу “Україна – визволителям”, що на державному українсько-словацькому кордоні.

Квіти поклали й до пам’ятника “Добровольцям Закарпаття – учасникам Другої світової війни”, що на площі Кирила і Мефодія в Ужгороді.

Основне ж дійство традиційно пройшло на Пагорбі Слави. Там за участі ветеранів війни, керівників області, краян відбувся мітинг-реквієм. Хвилиною мовчання учасники зібрання вшанували  пам’ять тих воїнів, які полягли в боях. Свідкам подій 65-річної давнини дякували за мужність та Перемогу. Нинішньому й прийдешнім поколінням учасники мітингу бажали миру, спокою та добра…

Своїми спогадами про бойове минуле на мітингу ділилися голова ради організації ветеранів України в області Іван Бігунець та голова обласної організації “Товариство добровольців Закарпаття – учасників війни” Іван Данилик. Відтак, учасники мітингу поклали квіти до Вічного вогню.

“Гриміли гучніше гармат приймачі На радість усій Батьківщині: Прийшла Перемога!”, – звучало над Пагорбом Слави.

По закінченні урочистостей в амфітеатрі, що в обласному центрі, для ветеранів було розгорнуто польову кухню, де їх пригощали солдатською кашею. Разом з визволителями келих підняв і керівник краю. Вітаючи ветеранів, Олександр Ледида сказав:

– Хочу висловити безмежну подяку тим, хто боровся на фронтах Великої Вітчизняної Війни, виніс роки окупації, піднімав країну з руїн. Своєю хоробрістю Ви довели всьому світу: Україна ніколи не скориться загарбникам! Доземний Вам уклін!

Після обіду розпочався святковий концерт за участі художніх колективів області та народного артиста України І.Поповича, присвячений 65-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років.

Урочистості з нагоди 65-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років відбулися  в усіх районах та містах області.

Управління інформації та зв’язків із громадськістю Закарпатської ОДА