Опозиційні сили створили Комітет захисту України

На засіданні ініціативної групи зі створення Комітету захисту України був підписаний акт про створення такого комітету для координації спільних дій у відстоюванні національних інтересів країни.

Опозиційні сили створили Комітет захисту України Представники позапарламентських та парламентських політичних сил у понеділок, 10 травня, підписали установчий акт про створення Комітету захисту України для координації спільних дій у відстоюванні національних інтересів країни.

Від імені ВО “Батьківщина” установчий акт підписала Юлія Тимошенко, повідомляється на її сайті.

“Наша політична сила чітко і зрозуміло сказала, що ми готові об’єднуватися на будь-якому форматі об’єднання – без лідерів, з лідерами від громадських діячів, під деклараціями, під всім, що сьогодні пропонують люди, які вболівають за Україну. Нам додаткових консультацій всередині своєї політичної сили не потрібно”, – сказала Тимошенко.

У свою чергу письменник Дмитро Павличко, який головував на засіданні ініціативної групи зі створення Комітету захисту України, після підписання установчого акту повідомив, що головними цілями Комітету є відстоювання територіальної цілісності і суверенітету Україну, захист свобод і гідності громадян, боротьба за збереження євроатлантичного вибору України.

“Організаційною основою роботи Комітету є його всеукраїнський характер, участь громадян, представництв політичних партій та громадських організацій, координація їх дій як у центрі, так і на місцях”, – сказав Павличко.

Як повідомлялося, установчі збори Народного комітету захисту України відбулися сьогодні у Спілці письменників України.

Участь в них взяли, зокрема, Тимошенко, Віра Ульянченко, Борис Тарасюк, Анатолій Матвієнко, Микола Катеринчук, Юрій Кармазін.

Лідери та представники низки парламентських, позапарламентських партій, громадських організацій та відомі громадські діячі після підписання в Києві установчого акту про створення Народного комітету захисту України затвердили декларацію завдань новоутвореної організації.

В документі зазначається, що, “зважаючи на небезпеку втрати державності та демократичних завоювань народу України… в умовах здійснюваного режимом Януковича широкомасштабного наступу на життєво важливі національні інтереси України, завдання комітету полягатимуть в організації всеукраїнського руху опору”.

Як йдеться далі у декларації, завданнями Народного комітету захисту України будуть: захист суверенітету та територіальної цілісності України; відстоювання основоположних свобод і гідності громадян, їхніх політичних, соціально-економічних і національно-культурних прав; припинення антиукраїнської гуманітарної політики; відсіч будь-яким спробам становлення іноземного контролю над стратегічними підприємствами і галузями промисловості України; збереження євроатлантичного вибору України та її орієнтації на європейські цивілізаційні цінності.

Підписанти документа запевняють, що їхня боротьба “розгортатиметься виключно в правовому полі, визначеному Конституцією України, та базуватиметься на засадах відкритості, координації дій, рівноправного партнерства та відмови від взаємопоборювання”.

tsn.ua