Ужгородський Ротарі-клуб відсвяткував 80-річчя

Цими вихідними своє 80-ти річчя в Ужгороді відсвяткував клуб Ротарі. Один з найстарших клубів. Привітати ротарійців приїхали з Словаччини, Польщі, Угорщини, Чехії, Англії, Білорусії та майже всіх областей України.

Регіональний координатор міжнародних комітетів Ротарі та Фонду Ротарі в Україні Андрій Баганич відзначив: “на сьогодні дійсними членами двох Ротарі Клубів міста – “Ужгород” і “Ужгород-Скала” є 55 відомих підприємців, лікарів, правників, банкірів, державних службовців та вчених, які впродовж багатьох років щиро віддають свої сили, енергію та вільний час служінню суспільству і доброчинності. Все, що ми робимо, не спрямовано на якусь конкретну, закінчену в часі мету. Я б назвав це постійним процесом, свого роду світоглядом, з яким кожен, хто приєднався до ротарійського руху йде по життю, прагнучи через власне самовдосконалення і втілення певних етичних принципів, принести користь суспільству”.
Президент “Ужгород-Скала” Ярослав Шафарь додав: “ми відкриті для всіх, хто поділяє наші принципи і готовий їх втілювати на практиці. Намагаємося не стояти на місті і не зупинятись на досягнутому. Сьогодні ж нам вісімдесят. Ми надалі допомагатимемо тим, хто цього потребує, адже нашим лозунгом є “Служіння понад власне Я”.
Президент Ротарі клубу “Ужгород” – Анатолій Дубина завершив такими словами: “у наших планах чимало нових гуманітарних, соціальних та освітніх проектів, спрямованих на розвиток місцевої громади та посильну допомогу у вирішенні насущних проблем”.
Президент Ротаракт клубу “Ужгород” – Оксана Пащак, відзначила, що праця ужгородських ротарійців відповідає крилатому вислову – “про них говорять їхні добрі справи”. А творити добрі справи для суспільства – це запорука власного успіху.
Ними зроблено чимало.
Гуманітарна допомога на суму понад 800 тис. грн. постраждалим від паводків закарпатцям; відбудований після паводку залізобетонний міст у с. Шаян на Хустщині; 240 інвалідних візків з Канади безкоштовно розподілених серед інвалідів, щорічний спільний з ротарійцями Англії гуманітарний конвой по 100 тонн вантажів допомоги для медичних, соціальних та навчальних закладів; закупка і передача комп’ютерного томографа, лапароскопічного та іншого медичного обладнання (120 тонн) Ужгородській міській лікарні, цифрового флюорографа міській поліклініці; поставка інкубаторів для новонароджених та апаратів штучної вентиляції легенів міській дитячій лікарні; ремонти, закупівля обладнання і меблів для Часлівської, Вільшанської, Березнянської шкіл-інтернатів; виділення коштів на ремонт обласної філармонії; організація безкоштовного навчання дітей-сиріт за кордоном та міжнародних молодіжних обмінів і стажувань – ось далеко неповний перелік доброчинних справ в активі ужгородських ротарійців за останні роки.
Довідка
В Україні сьогодні діє 43 Ротарі клуби, членами яких є близько 800 успішних і авторитетних діячів усіх сфер діяльності. Закарпаття ж у цьому плані займає особливе місце, оскільки саме в Ужгороді у 1929 році вперше на теренах сучасної України з’явився Ротарі клуб. Крім цього, у 1994 році ужгородські активісти були в числі перших з відродження ротарійського руху в Україні після здобуття нею державної незалежності. Членами першого ужгородського Ротарі Клубу в довоєнний період були видатні представники бізнесової, адміністративної та культурної еліти міста. Серед них були всім відомі губернатор Грабар, художник Ерделі, хірург Фединець.
Досягнення Ротарі клубу “Ужгород” на поприщі служіння суспільству були відзначені у 2003 році кришталевим кубком Губернатора Округу Rotary International, а п’ять ужгородських ротарійців – Андрій Баганич, Микола Бережанський, Іван Курах, Павло Мешко та Степан Тихоненко удостоєні найвищих відзнак – медалей засновника ротарійського руху Пола Харріса.

www.rotary.biz.ua/