Закарпаття: Краян просять приходити на прийом у консульства Словаччини і Угорщини для ознайомлення з візовими правилами

Під час брифінгу «Візовий Кодекс ЄС», проведеного в Ужгороді Регіональним філіалом Національного інституту стратегічних досліджень у рамках Міжнародної громадської ініціативи «Європа без бар’єрів», представники консульств Словаччини та Угорщини в обласному центрі Закарпатті зауважили, що громадянам перед поданням документів на отримання шенгеських віз необхідно добре вивчити візові правила, а усі питання можна з’ясувати на особистих прийомах у консульствах.

«Я раджу усім громадянам, які мають намір отримати візу, роздрукувати собі Візовий кодекс ЄС, вивчити його положення і йти до консульства як грамотні люди, як європейці, користуючись усіма передбаченими для них правам», – також наголосила директор Регіонального філіалу Національного інституту стратегічних досліджень в м. Ужгороді Світлана Мітряєва.

Присутні на брифінгу експерти проаналізували низку новацій, який містить новий візовий кодекс, ухвалений радою ЄС 25 червня 2009 року. Вони також презентували учасникам Коментований переклад кодексу, з яким можна ознайомитися на сайті ініціативи «Європа без бар’єрів».

До конкретних положень Кодексу там подано коментарі, в яких роз’яснюються його положення.

Основна передумова для отримання візи, за словами експертів, – відповідність усіх документів вимогам. Так, мета подорожі повинна відповідати наданим документам. А також слід доказово переконати консульство у мотивації повернення додому. Проте наразі не існує конкретних критеріїв, що саме вважається для цього достатнім, – зауважив експерт Міжнародної громадянської ініціативи «Європа без бар’єрів» Олександр Сушко.

Доповідачі також зауважили, що Кодекс містить ряд прогресивних положень, зокрема, право на апеляцію у разі відмови в наданні візи

Проведений брифінг дав старт кампанії тлумачення Візового кодексу українським громадянам, щоб допомогти їм краще зрозуміти свої права щодо отримання віз, – розповіла експерт Міжнародної громадянської ініціативи «Європа без бар’єрів» Ірина Сушко.

ЗІК