Закарпаття: Алергологічна лікарня у Солотвино переповнена хворими

Закарпатська алергологічна лікарня у селищі Солотвино переповнена. Ті, кому не вистачило путівок можуть скористатися курсівками.

– У малої чотири місяці не проходила алергічна нежить. Після трьох спусків у шахту риніт як рукою зняло, – каже 28-річна Олена Малишкіна про доньку 5-річну Олександру. Вони лежать у підземній алергологічній лікарні в Солотвині Тячівського району на Закарпатті.
— Півроку тому переїхали із Донецька до Москви. У малої почалася алергія. Весь час із носика капало. Перепробували всі медикаменти, які нам пропонували. Ліки знімали нежить на кілька годин. Знайомий порадив цю шахту. У неї спускалися 10 разів, ще стільки плануємо. Донька півдня тут подихає і почувається краще: очі не сльозяться, з носа не тече.

Лікарня розташована на глибині 320 м під землею. Її облаштували у старих виробках колишньої шахти, де добували кам’яну сіль. Температура повітря +18°C, вологість — 20–60%.

Спускаються в шахту ліфтом 10 хв. У лікувальному відділенні пахне сіллю. Є окремі палати для дітей і дорослих. Із малими дітьми батьки можуть перебувати в одній кімнаті.

На ліжку лежить 42-річний Володимир Лепченко з Іллічівська Одеської області.

У мене почався свербіж, тече з носа

— На бронхіальну астму захворів 20 років тому. Відтоді приступи частішали. Пив ліки, які тимчасово знімали спазми. В останні роки медикаменти не помагали. Лікар дав сюди направлення. Після десятого спуску в шахту можу довше і швидше ходити, спокійно піднімаюся на сьомий поверх, нема задишки.

У шахті пацієнти перебувають по 12 год. Можуть спати, читати, відпочивати.

— У шахті знищуються 90 відсотків бактерій. Повітря стерильне, насичене аерозолем хлористого натрію. Він позитивно впливає на слизову дихальних шляхів, — розповідає завідувач підземного відділення Степан Бачкай, 58 років. — Дрібні кристали доходять до найтонших судин бронхів.

42-річна Оксана Налепа приїхала з Хмельницького. Три роки страждає на алергію, яку викликає пил і косметика. У шахту спускалася тричі. Каже, поки що полегшень не відчула.

— У мене почався свербіж, тече з носа. Лікар каже, пішло загострення. Як воно мине — полегшає. Шахту порадив знайомий. Він тут вісім років лікується.

Путівки в лікарню виділяють в обласних управліннях охорони здоров’я. Одночасно можуть лікуватися 260 хворих, із них 90 дітей. Кому не вистачає путівок, можна скористатися курсівками. Жити доведеться у приватному секторі. Хворим рекомендують спускатися в шахту не менше 21 разу.

Сніжана Русин, Gazeta.ua