Закарпаття: Наукові читання до Дня Перемоги відбулися в Ужгородській Українській богословській академії та Карпатському університеті (ФОТО)

З благословення Блаженнійшого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви в Ужгородській українській богословській академії імені святих Кирила і Мефодія та Карпатському університеті імені Августина Волошина відбулись наукові читання, приурочені до 65-ої річниці з Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні над фашизмом.

Відкрив читання вступним словом ректор академії та університету професор, архімандрит Віктор (Бедь), який зупинився на основних історичних віхах початку та подальшого ходу Другої світової війни (1939-1945 рр.) і відзначив героїчну роль українського народу, який разом із іншими народами антигітлеровської коаліції перемогли фашизм у Європі. Виступаючий також зазначив, що, завдячуючи героїзму та жертовності воїнів, партизанів, трудівників тилу від нацистської окупації було звільнено землі нашої Вітчизни, а сьогоднішні покоління як українців, так й інших народів мають можливість жити вільними у своїх державах.

На завершення виступу отець-ректор запропонував усім присутнім ушанувати пам’ять полеглих у роки Великої Вітчизняної війни хвилиною мовчання. У подальшому з науковими доповідями виступили: проректор з наукової та методичної роботи, магістр політології Євген Гайданка (тема доповіді: «Перемога у Великій Вітчизняній війні: історично-політичні уроки для України») та проректор з богословської науково-дослідної роботи, доктор богослов’я, в. о. доцента ігумен Арсеній (Бочкарь) (тема доповіді: «Внесок Православної Церкви в перемогу у Великій Вітчизняній війні»). Відтак професорсько-викладацький склад та студенти обмінялись думками з піднятих на наукових читаннях питань.

Прес-служба Ужгородської Української богословської академії