В Ужгороді відбувся обласний конкурс загонів юних інспекторів руху

Весна – це пробудження природи і початок нового життя. Життя, у свою чергу, – це постійний рух, рух вперед, до чогось нового і на шаленій швидкості. Тож не дарма вже 34 весни поспіль в Ужгороді проходять обласні огляди-конкурси роботи загонів юних інспекторів руху (ЮІР), які організовує відділ Державтоінспекції ГУМВС України в Закарпатській області та управління освіти і науки Закарпатської облдержадміністрації.
Цьогоріч конкурс юних інспекторів руху пройшов 15 травня на базі багатопрофільного ліцею «Лідер» — ЗОШ І-ІІІ ст. №20 (Ужгород, вул. Сільвая). Розпочалося змагання о 10 годині ранку. До назначеного місця прибули декілька мікроавтобусів та «газельок», які привезли школярів з 18 районів області.

Перед змаганням загони юних інспекторів руху вишикувались на задньому подвір’ї навчального закладу, щоб вислухати настановні слова організаторів конкурсу – заступника начальника управління освіти і науки Закарпатської облдержадміністрації Ганни Сопкової, заступника начальника ВДАІ ГУМВС України в Закарпатській області, підполковника міліції Юрія Вейкая та керівника служби з громадськістю ВДАІ ГУМВС України в Закарпатській області Анни Трофімчук – та побажати один одному успіхів у змаганні.

Як пояснила кореспондентам UA-Reporter.com Ганна Сопкова, конкурс ЮІР проводиться з метою залучення школярів до участі у роботі, що спрямована на запобігання дитячому дорожньо-транспортному травматизму, усвідомлення важливості професії працівників міліції тощо.

Так, в огляді взяли участь 18 команд, у кожній з яких було по 10 учасників. Тобто 180 закарпатських школярів, що перемогли на міських та районних конкурсах, після оголошення початку обласного огляду-конкурсу із завзяттям почали виборювати бажане переможне І місце.

Саме ж змагання, як розповіла Анна Трофімчук, складалося із 5 етапів. 1-й етап – «Теоретичні знання Правил дорожнього руху (ПДР)». На цій ланці конкурсу кожний із юних інспекторів повинен був відповісти на шість запитань з ПДР, що стосувалися пішоходів, пасажирів та велосипедистів. У 2-му етапі – «Конкурс агітбригад ЮІР» – школярі повинні були підготувати виступ, що стосувався б норм безпечної поведінки на вулицях та дорогах, популяризації діяльності ДАІ та загонів ЮІР з попередження дитячого дорожнього-транспортного травматизму. Мета 3-го етапу – «Юний регулювальник» – правильно продемонструвати жести регулювальника (командири загонів ЮІР), відповідно до завдань журі. Оцінювали цю частину конкурсу старший державтоінспектор ВДАІ, майор міліції Віталій Храмий та старший державтоінспектор ВДАІ, майор міліції Артур Оберемко. У 4-ому етапі – «Велоестафета» – 5 членів загонів (2 дівчини і 3 хлопця) повинні були по черзі проїхати заданим маршрутом певні ділянки «автомістечка», дотримуючись правил дорожнього руху і виконуючи при цьому по одній з велофігур: «Дошка», «Змійка» та «Подвійне коло». Слідкував за старанністю та роботою ЮІР у конкурсі «Велоестафета» старший інспектор ВДАІ, підполковник міліції Олександр Ковальчук. Завдання 5-го етапу — «Юний санітар» ? надання першої медичної допомоги людям, які постраждали внаслідок ДТП. Майстерність учасників оцінювали представники із Закарпатської обласної організації товариства «Червоного хреста».

А на майданчиках під час змагань вирували емоції. Кожен прагнув перемогти, тому намагався побороти усі бар’єри та показати свої кращі знання із правил дорожнього руху. І хоча не всім учасникам вдалося без помилок пройти етапи конкурсу, але вони не здавались і з новими силами та ще більшою завзятістю бралися вирішувати нові завдання.

Відзначили журі і різноманітність форм загонів-учасників. У кожного була своя, особлива: одні красувалися у військовій формі, другі – у тій, що імітувала форму даржавтоінспектора, а треті обрали сучасні тенденції моди і використали у своєму вбрані ефектні аксесуари – бандами, гетри, яскраві хустинки…

Нарешті, всі етапи конкурсу-огляду пройдено і журі оголошує результати змагань та зачитує 3 школи-переможниці області, яким цьогоріч фортуна усміхнулася. Так, перше місце і поїздку в Міжнародний дитячий центр «Артек» виборов загін юних інспекторів руху ЗОШ І-ІІІ ст. №7 м. Ужгорода, срібне місце посіла команда Буштинської ЗОШ І-ІІІ ст., а бронзу отримали юні інспектори Міжгірської ЗОШ І-ІІІ ст. №1. Усі переможці були нагороджені цінними призами та одержали масу яскравих емоцій і вражень.

Опісля конкурсу команди-гості обласного центру Закарпаття вирушили на екскурсію містом, ласували морозивом та відвідали музеї Ужгорода.

Тетяна Горянка, Вікторія Попович