На Закарпатті топить приватні обійстя і сільськогосподарські угіддя

15-16 травня Закарпаттям пройшли сильні опади, які призвели до формування інтенсивних місцевих стоків, та внаслідок захаращеності потічків, придорожніх канав та кюветів підтоплено дворогосподарства, присадибні ділянки та сільськогосподарські угіддя в регіоні.
В обласному центрі було підтоплено 26 дворогосподарств. Окрім цього через пориви вітру в центрі Ужгорода впало дерево й пошкодило три легкові автомобілі (WV Golf, Renault та Daewoo). На місці події працювали аварійно-рятувальні відділення АРЗ СП та СДПЧ-1. Окрім цього рятувальники провели розпилку ще двох повалених дерев на вулицях Капушанська й Джамбула.

На Ужгородщині всього було підтоплено 126 дворогосподарств та сільськогосподарських угіддь площею близько 155,5 га. Найбільшого впливу стихії зазнали Великогеївська та Червонівська сільсьі ради, де підтоплено відповідно 53 та 36 дворогосподарств. Також негода наробила біди в: с. Руські Комарівці (підтоплено 15 дворогосподарств), с. Нижнє Солотвино (8), Холмська сільська рада (8), Дубрівська сільська рада (6).

В Іршавському районі через вихід води на заплаву на річках Боржава та Іршавка підтоплено сільськогосподарські угіддя площею близько 12 га.

На Виноградівщині зливи призвели до переливу води через дамбу р. Боржава, що закінчилося підтопленням близько 370 га сільськогосподарських угідь в селах Боржавське та Великі Ком’яти.

У м. Перечин – підтоплено місцевий водозабір. Працює комісія з представників ОДА, Перечинської РДА, Ужгородського МУВГ.

В Мукачівському районі постраждали сільськогосподарські угіддя площею близько 685 га., с. В. Лучки підтоплено 38 дворогосподарств.

В Хустському районі в результаті різкого підняття води в місцевому потічку с. Сокирниця було відрізано від суші 3 чабанів та худобу (3-х коней та близько 380 овець). Хустські рятувальники разом з водолазами за допомогою плавзасобів вивезли людей у безпечне місце.

За інформацією Закарпатського облводгоспу всього по області: підтоплено 190 дворогосподарств та близько 1634,5 га сільськогосподарських угідь: Берегівський район – 412 га; Виноградівський район – 370 га; Мукачівський район – 685 га; Ужгородський район – 155,5 га; Іршавський район – 12 га.
На ліквідації підтоплень дворогосподарств, обрізанні та розпиленні повалених дерев працюють аварійно-рятувальні підрозділи ГУ МНС України в Закарпатській області, фахівці Мукачівського міжрайонного управління водного господарства, комунальні служби області.

Проведено позачергові засідання комісій з питань ТЕБ та НС   Ужгородської, Мукачівської, Виноградівської райдержадміністрацій та Ужгородського міськвиконкому. У районах продовжують працювати комісії з питань визначення збитків, нанесених швидкоплинним зливовим паводком.

Ситуація перебуває на контролі ГУ МНС в Закарпатській області.

Центр пропаганди ГУ МНС в Закарпатській області