В Ужгородській ЗОШ №5 діє перша на Закарпатті шкільна капличка

Духовне зростання молоді – важливий аспект навчально-виховного процесу. Зважаючи на це, в ужгородській середній школі №5 з поглибленим вивченням англійської і французької мов уперше на Закарпатті створено шкільну капличку.
У ній править Літургію та проводить ряд інших заходів отець Віктор Аврамчук, який за сумісництвом є також вчителем цієї школи. Священик розповідає, що у навчальному закладі діє духовно-просвітницький гурт “Зірниця”, який активно проводить з молоддю різні конференції, організовує поїздки до визначних місць краю тощо. У капличку усі бажаючі школярі частенько приходять помолитися чи поспілкуватися з отцем Віктором, якому молодь довіряє, бо ж вміє він з терпінням вислухати кожного, дати добру пораду.

Ідею створення такого духовного осередку педагоги перейняли від сусідів з Івано-Франківщини. Свого часу директор ужгородської ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 Петро Кіндюх перебував на семінарі у Прикарпатті. Там й дізнався, що в одному з навчальних закладів області успішно діє перша в Україні шкільна капличка. Повернувшись з форуму, розповів про це колегам. Обговоривши оригінальний досвід івано-франківських педагогів, вирішили й самі створити щось подібне при навчальному закладі. Звісно, опікуватись даним питанням було доручено педагогу-священику, який з ентузіазмом взявся за добру справу. Завдяки злагодженим діям колективу школи, учнів та їх батьків, обладнано капличку, яка зараз відіграє провідну роль у духовно-патріотичному вихованні школярів.

Юрій Бабічин, Міжгірський район