У закарпатському Мукачеві централізованого опалення більше не буде

Наскільки актуальне для Мукачева питання переходу з централізованого на індивідуальне опалення? З цим запитанням звернувся до заступника міського голови Мукачева Ігоря Запотічного.
– Надзвичайно актуальне. Справа в тому, що з початку нового опалювального сезону 2010-2011 років газопостачальники повністю припинять подачу голубого палива, якщо місто не сплатить всі 100 відсотків за вже спожитий газ. А ми маємо вже у червні сплатити принаймні 80% суми. Скажіть на милість, як це зробити, якщо населення міста винне “Мукачівтеплу” станом на 1 травня поточного року 19 500 тисяч гривень? А ще додаймо, що підприємство винне за електроенергію 6 343 тис. грн., за водопостачання – 736,5 тис. грн.

Сьогодні в комунальній власності міста на балансі ММКП “Мукачівтепло” знаходиться 21 котельня, 5 центральних і 4 індивідуальних теплових пункти. Якщо підприємство виробило і направило в мережу теплової енергії на 15,7 млн. грн., то населення сплатило за тепло щось більше 3 млн. грн.  На сьогодні послугами центрального опалення користується 4872 абоненти, а 10 років тому їх було 14835, тобто 67 % квартир в багатоповерхових будинках відключились від мережі центрального опалення. У зв’язку з відмовою населення від послуг ММКП “Мукачівтепло” в місті проводиться поступова ліквідація малоефективних та збиткових котелень, від яких відключились більше 50% споживачів. Торік, приміром, закрито котельні на вул. Карпенка-Карого, Горького, І.Франка-бічна, Пушкіна. Цього року плануємо закрити котельні на вул. Чайковського, Руській, Під горянській, Верді, Ударників, Стуса, К.Єлизавети. Отож, якщо мукачівці хочуть отримувати тепло в новому опалювальному сезоні, то повинні обов’язково розрахуватися зі своїми боргами по теплу. А із злісних неплатників будемо стягувати гроші в судовому порядку.

– Ігоре Дмитровичу, у Мукачеві багато людей пільгових категорій, які проживають в багатоповерхових будинках і не мають, скажімо так, резону переходити на індивідуальне опалення, яке до того ж коштує чималих грошей. Якою буде їх доля?

– Для початку хочу нагадати, що централізованого опалення більше не буде. Віднині кожен має право переходити на будь-яке індивідуальне опалення, навіть повернутися до грубок, може бути й електричне. Щодо пільговиків, то міська влада в міру можливостей, зважаючи на те, що економічна криза ще не минула, допомагатиме соціально незахищеним верствам населення, в тому числі ветеранам Великої Вітчизняної війни, із встановленням індивідуального опалення.

– А можливий такий варіант: мешканці багатоквартирного будинку замість того, щоб встановлювати газовий котел в кожній квартирі, збирають кошти і купують міні-котельню на зразок автономних котелень при школах та дошкільних закладах?

– Слушна пропозиція і гадаю, має право на життя. Зі свого боку ми в цьому допомагатимемо.

Микола Рішко, “Мукачівська Ратуша”