Закарпаття: Ужгородський “Бліц” готує хореографічну “бомбу” для своїх шанувальників

Режисери-постановники танцювальної вистави – провідні хореографи України. 12 травня в Закарпатському облмуздрамтеатрі в рамках танцювального шоу “сТАНЦІя Ужгород”, організованого студією сучасного танцю “Бліц”, крім виступів фіналістів “Танцюють всі-2!” (К. Бухтіярова, С. Змійок, Р. Дмитрик, А. Гордєєв), глядачі мали змогу побачити промо-версію першої на Закарпатті танцювальної вистави, яку “бліцівці” презентують закарпатцям уже восени.
Чого очікувати найближчим часом шанувальникам сучасної хореографії та на якому етапі перебуває робота над виставою, “РІО” розповіла керівниця студії сучасного танцю “Бліц” Олена Камінська. Що стосується танцювального шоу “сТАНЦІя Ужгород”, то пані Олена зазначила, що у планах зробити такий захід традиційним, збираючи щоразу на ужгородській сцені провідних хореографів та танцюристів України. Після заходу майже кожен із учасників, запрошених до Ужгорода, запропонував “бліцівцям” поставити танець безкоштовно.

Детальніше керівниця “Бліцу” зупинилася на танцювальній виставі. За словами Олени Камінської, вже сьогодні вистава повністю готова, залишається час лише на доопрацювання, а також на декорації та костюми. Прем’єра відбудеться також у драмтеатрі. Більше того, показувати її будуть періодично, щоб усі охочі мали змогу оцінити перший танцювальний спектакль у історії закарпатської хореографії.

“Суть і сюжет спектаклю відчує кожен глядач”, — зазначила пані Олена, додавши, що в ній будуть підняті вічні питання кохання та людських взаємин. Хореографами-постановниками вистави зголосилися бути Тетяна Островерх, одна з найкращих хореографів України, в минулому балетмейстер телепроекту “Танцюють всі!”, та Юрій Пристаєцький, соліст Театру танцю “Soul B”. “З серпня вистава буде нашою основною роботою”, — запевнила О. Камінська. На сьогодні “бліцівці” пройшли відповідні майстер-класи з акторської майстерності. “Вони, в першу чергу, мають жити героями, ролі яких виконують, а не показувати намальовані посмішки”, — зазначила Камінська. До речі, всього на сцені передбачається 28 акторів-танцюристів. Оскільки, за словами пані Олени, в танцювальній виставі головною є динамічність сюжету, головне не затягнути час. Приблизний хронометраж майбутньої прем’єри — година. Попри повну готовність презентувати виставу наприкінці жовтня, Олена Камінська зізналася, що назви їй поки що немає, лише кілька робочих варіантів.

До речі, прем’єра закарпатського спектаклю майже збігається з прем’єрою танцювальної вистави-мюзиклу “Той самий Мюнхгаузен”, яку ставить знаний український хореограф Костянтин Томільченко. Участь у цьому спектаклі братимуть фіналісти шоу “Танцюють всі!” першого і другого сезонів. О. Камінська повідомила, що “Бліц” уже запросили на прем’єру. “А потім вони приїдуть до нас на нашу прем’єру”, — зазначила пані Олена.

Людмила Федоришина, РІО