На Закарпатті фінішувала 25 сесія Ужгородської районної ради V скликання

Прийнявши програму економічного і соціального розвитку та районний бюджет на 2010 рік на першому пленарному засіданні 14 травня ц.р., вже 27 травня районні парламентарі зібрались на друге пленарне засідання, щоб прийняти важливі рішення щодо життєдіяльності району.
А їх назбиралось аж 33. Попередньо питання обговорили на засіданнях постійних комісій та президії районної ради.

Роботу пленарного засідання сесії відкрив голова ради Михайло Фединець. Присутніми були – Степан Бордаш, голова райдержадміністрації, Іван Цар, міжрайонний прокурор, Віталій Шимоняк, начальник райвідділу міліції. Було також представлено новопризначеного керівника апарату районної державної адміністрації Валерія Костика.

Відтак перейшли до розгляду питань. Першим прозвітувався про роботу Ужгородського комунального підприємства (бюро) технічної інвентаризації та реєстрації прав власності на об”єкти нерухомого майна Руслан Федак, його директор. Він проінформував, що відповідно до договору оренди підприємство переїхало в приміщення районного будинку культури, де зроблено ремонт за рахунок підприємства на суму 207 тис.грн., які до витрат не включені. Скорочуються замовлення і в Середнянському приймальному відділенні, а Великодобронське – довелось закрити. Співчутлива депутатська братія всі ці проблеми директора Руслана Федака прийняла до відома. Інше питання – про погодження вартості нормогодини на роботи та послуги по технічній інвентаризації прав власності – байдужих не залишило. Пропонувалось встановити вартість однієї нормогодини з 28 до 43 грн. Тут посипались різні пропозиції як-би то позбавити малозабезпечених, ветеранів війни та праці збільшення витрат на інвентарні справи. Покрутивши і так і сяк – все ж проголосувати за проектом. Тобто збільшити вартість нормо-години з 28 до 34 грн.

Далі на черзі було затвердження нових, внесення змін і доповнень до діючих програм. Поскільки попередньо на комісіях та президії все було обговорено, узгоджено, критичні зауваження і пропозиції узагальнено та враховано, розгляд цих питань пройшов в конструктивній, діловій обстановці.

Та окремим доповідачам дісталось на горіхи. Зокрема, Леоніду Гребенюку, начальнику управління агропромислового комплексу РДА по використанню коштів на охорону і раціональне використання земель, що надходять в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського призначення. Багато питань викликала районна програма будівництва „Дитячий майданчик” на 2010-2014 роки. Поскупились окремі депутати і на виділення коштів для нагородження Почесних громадян Ужгородщини, та згодом одобрили і це питання.

Але найбільше дебатів викликало питання щодо програми приватизації комунального майна району на 2010 рік. Хоча дане питання вже вивчалось відповідною комісією, однак, до однієї думки так і не дійшли, тож вирішили не поспішати і перенести дане питання на наступну сесію.

Найбільш активними на сесії були депутати Микола Андрусь, Михайло Лаба, Віра Данко, Тарас Триндяк, Наталія Сейковська.

Галина Барканова, головний спеціаліст організаційного відділу виконавчого апарату Ужгородської районної ради